Light rain

14°C

Kołobrzeg

4 października 2023    |    Imieniny: Igor, Placyd, Apolinary
4 października 2023    
    Imieniny: Igor, Placyd, Apolinary

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Dariusz Kaleta: wzrost cen uderza także w artystów

Kierownik Galerii Sztuki Współczesnej im. Ściesińskich, Dariusz Kaleta, był kolejnym gościem audycji "Studio Reduta". Jak mówił, szykują się ciekawe wystawy i jubileusze kołobrzeskich artystów, zarówno w tym, jak i w przyszłym roku. Niestety, na przeszkodzie wielu działań stają stale rosnące koszty, zarówno usług, jak i materiałów. Poza tym, artystom jest coraz trudniej, gdyż rosną ceny środków wykorzystywanych przez nich w pracy: farb czy papieru. To oznacza, że uprawianie twórczości artystycznej stanie się bardzo trudne, a czasami może nawet niemożliwe. Powstaje również pytanie o działalność samej galerii i zabezpieczenie środków na kulturę w przyszłorocznym budżecie, gdy ludzie nie martwią się tym, co czytać zimą, ale czym się ogrzać. Więcej w materiale wideo.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama