Overcast Clouds

4°C

Kołobrzeg

6 grudnia 2022    |    Imieniny: Mikołaj, Emilian, Leontyna
6 grudnia 2022    
    Imieniny: Mikołaj, Emilian, Leontyna

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Karaźniewicz-Deczyńska: lekcje w-f muszą być atrakcyjne

Już jutro w szkołach zabrzmi pierwszy dzwonek w nowym roku szkolnym. Jak mówi Katarzyna Karaźniewicz-Deczyńska, dyrektor ZS im. Henryka Sienkiewicza,  jest sporo zmian. Taką największą i najbardziej kontrowersyjną jest wprowadzenie nowego przedmiotu historia i teraźniejszość. W "Sienkiewiczu" ten podręcznik nie został zarekomendowany. Nauczyciele będą go prowadzić w ramach własnych pomocy naukowych, docelowo licząc na wprowadzenie podręcznika Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych. Będą godziny karciane, które wprowadził minister Czarnek, zwiększające angażowanie nauczycieli w szkole. Lekarz rodzinny nie wystawi już długoterminowego zwolnienia z lekcji wychowania fizycznej. Jak mówi Katarzyna Karaźniewicz-Deczyńska, żeby uczniowie chcieli chodzić na w-f, nie wystarczy rzucić im piłkę i powiedzieć, żeby sobie pograli. Wymaga to dużego zaangażowania i pomysłów - wtedy są także efekty. Nowością jest także fakt, że to dyrektor może decydować o wprowadzeniu nauczania zdalnego. I nie musi to już być związane z epidemią. Wystarczy, że w szkole będzie temperatura niższa niż 18 stopni Celsjusza. Związane to jest w problemami z ogrzewaniem w niektórych szkołach, co zauważa samo ministerstwo. W powiecie kołobrzeskim takich problemów nie będzie. Więcej w materiale wideo.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama