Overcast Clouds

4°C

Kołobrzeg

6 grudnia 2022    |    Imieniny: Mikołaj, Emilian, Leontyna
6 grudnia 2022    
    Imieniny: Mikołaj, Emilian, Leontyna

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Ławro o tym, jak turyści zamiast kupić gofra, oszczędzają na węgiel

Mariusz Ławro, prezes Regionalnego Stowarzyszenia Turystyczno-Uzdrowiskowego, był gościem audycji "Studio Reduta", w której podsumowywaliśmy sezon. Właśnie GUS podał informację, że sierpniowa inflacja znowu pobiła rekord i wyniosła 16,1%. To oznacza, że wszystko kosztuje więcej, a w przypadku turysty, mamy do czynienia z ogólną drożyzną, bo więcej kosztują paliwa, usługi, gastronomia, ale także noclegi. Jak mówi Mariusz Ławro, sierpień, także ze względu na pogodę, można uznać za lepszy niż lipiec. Był także długi weekend, który poprawił bilans ośrodków turystycznych i hoteli. Pytanie tylko, czy udało się to na tyle, aby po odliczeniu kosztów wystarczyło na zysk, bez którego funkcjonowanie w kolejnych miesiącach może być zagrożone.

Jak mówi Mariusz Ławro, dało się zauważyć, że turyści zmniejszali swoje wydatki, zamiast stołować się w restauracjach czy fast-foodach, wybierali dyskonty i gotowali sobie sami. A to oznacza mniejsze wydatki w obiektach gastronomicznych. Mniejsze zyski hoteli, to także mniejsze wydatki w okresie jesienno-zimowym, ograniczenie remontów i inwestycji. To odbije się na całej miejskiej gospodarce jednoimiennej. Czy będą zwolnienia i jak bardzo uderzy to w nas wszystkich? Więcej w materiale wideo.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama