Overcast Clouds

-0°C

Kołobrzeg

4 grudnia 2022    |    Imieniny: Barbara, Bernard, Krystian
4 grudnia 2022    
    Imieniny: Barbara, Bernard, Krystian

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Robert Szpak : 400 interwencji ratowników WOPR, żadnego utonięcia

Robert Szpak podsumował z nami sezon wakacyjny na plaży i zarządzanym przez MOSIR molo. W lipcu zauważalna była mniejsza liczba osób korzystających z kąpielisk. Zwiększony ruch odnotowano dopiero podczas trwających dwóch wydarzeń muzycznych w Podczelu.

Ratownicy WOPR odnotowali prawie 400 interwencji, w tym 150 medycznych i 250 innych akcji ratowniczych, lub poszukiwania zagubionych dzieci. Co ważne wszystkie dzieci znalazły rodziców, w tym roku również nikt nie utonął w Kołobrzegu. Obecnie wygaszono już 3 kąpieliska, do 31 sierpnia czynne będą pozostałe. Cały czas trwają również rozmowy z panią prezydent, jak zadbać o nowe miejsce, w którym mogliby stacjonować ratownicy. Obecnie zajmują oni 3 kontenery na wysokości Morskiego Oka.

W tym roku również na molo zwiększono dochody. Jest to związane głównie z tym, że płatne było ono już od końca kwietnia. Zyski na dzień wczorajszy to 992 tysiące złotych brutto. Poczyniono również większe inwestycje jak zakup kasy z 4 stanowiskami co zdecydowanie pozwoliło na płynniejszy ruch, wzrosła też bardzo świadomość osób, które opłacają opłatę uzdrowiskową i dzięki temu mogą na molo wejść bezpłatnie.

Na jesień molo prawdopodobnie zostanie zamknięte, ze względu na zaplanowane prace wymiany górnego pokładu, materiał z którego wykonane są deski nie nadaje się na dalsze użytkowanie, codziennie pracownicy prowadzą konserwacje.

We wrześniu odbędzie się również Memoriał Michała Barty, o tym zobaczysz już w materiale wideo.

 

 

 

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama