4 grudnia 2022    |    Imieniny: Barbara, Bernard, Krystian
4 grudnia 2022
    Imieniny: Barbara, Bernard, Krystian

Dariusz Hoc : to był bezpieczny sezon

Z komendantem kołobrzeskiej policji Dariuszem Hocem rozmawialiśmy o kończącym się już sezonie wakacyjnym. Jak zaznaczył sezon był w miarę bezpieczny. Od 24 czerwca zgłoszeń z numeru alarmowego 112  policjanci odebrali 3199, w roku  2021 było ich trochę mniej 3121. Odnotowano 420 przestępstw, zarzuty udało się już postawić ponad 52% sprawców. W pozostałych przypadkach albo przestępcy się ukrywają, albo trwają badania lekarskie lub prowadzone są nadal czynności. Z pozostałych statystyk, które podał komendant dowiedzieliśmy się, że zmalała ilość kradzieży samochodów w Kołobrzegu, w wakacje były trzy takie zdarzenia. Odnotowano 43 inne kradzieże i 25 uszkodzeń mienia, oraz 13 kradzieży z włamaniem. Zwiększyła się za to ilość spraw związanych z narkotykami.

Nasz rozmówca wskazywał także, że zwiększyła się ilość kradzieży sklepowych poniżej 500 zł, wśród najpopularniejszych artykułów były oczywiście wyroby alkoholowe.

Jeśli chodzi o ruch drogowy, to w wakacje doszło do 13 wypadków w tym jeden był śmiertelny (potrącenie pieszego w nocy na Solnej). Odnotowano 212 kolizji w zeszłym roku było ich o 100 więcej.

Dbający o bezpieczeństwo w ruchu drogowym policjanci odnotowali w tym roku ponad 1000 przekroczeń prędkości.

Więcej w materiale wideo.