25 września 2022    |    Imieniny: Aurelia, Władysław, Kamil
25 września 2022
    Imieniny: Aurelia, Władysław, Kamil

Bednarek o Akademii: Tu nie ma miłości czy współpracy [wideo]

Łukasz Bednarek, dyrektor ds. komunikacji Miejskiego Klubu Piłkarskiego Kotwica Kołobrzeg był gościem audycji "Studio Reduta". Rozmawialiśmy z nim na temat zastrzeżenia nazwy "Kotwica Kołobrzeg". - Czy gdyby ktoś założył sobie drugie radio i nazwał je Radio Kołobrzeg, to byłoby OK? - pytał retorycznie Bednarek, porównując sytuację MKP Kotwica Kołobrzeg z Akademią Piłkarską Kotwica Kołobrzeg. Jego zdaniem, w tym związku nie ma miłości czy współpracy. Akademia Piłkarska nie jest też żadnym zapleczem MKP Kotwica Kołobrzeg, gdy klub ma własne zaplecze, w którym obecnie gra ponad 300 dzieci.

Według Łukasza Bednarak, opatentowanie nazwy miało uporządkować sprawy związane z nazwą "Kotwica Kołobrzeg" i jej wykorzystywaniem. Według niego, do kolizji dochodzi wyłącznie na poziomie rozgrywek piłkarskich, a klub nie zamierza blokować używania nazwy koszykarzom. Więcej w materiale wideo.