Scattered Clouds

8°C

Kołobrzeg

1 marca 2024    |    Imieniny: Antonina, Antoni, Albin
1 marca 2024    
    Imieniny: Antonina, Antoni, Albin

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Co, gdy gospodarka miasta po raz kolejny się zatnie?

Pamiętacie, gdy wybuchła epidemia i gdy masowo władze miasta oraz powiatu zaczęły szukać recepty na jednoimienną gospodarkę miasta? A pamiętacie, jak wielki był szok, gdy wielu uświadomiło sobie, że biznes turystyczny też może stanąć? I to jak szybko! A gdy w tym roku zdawano sobie sprawę z tego, że epidemia się kończy, że idą turystyczne żniwa, nie przejmowano się nawet wojną na Ukrainie. Wszystko zmieniło się w maju i czerwcu. Koszty paliw, ceny energii, szalejąca inflacja, gwałtowny wzrost rat. Niektórzy wpadli na pomysł dostosowania cen do obecnej sytuacji. A w mediach zaczęły się pokazywać paragony grozy i pisano o pustce nad morzem. Taki był początek sezonu. A jaki będzie koniec? Nie bawimy się we wróżbitów. Zaczekamy na wyniki.

Co ciekawe, jak już jesteśmy przy cenach energii cieplnej, nikt nie potrafi nam powiedzieć, ile za to ciepło na jesieni i zimą zapłacimy. Ceny są dynamiczne i rosną, nawet gdy śpimy. To ciekawe, bo tak nie rośnie wartość naszych lokat. Nikt nie ma żadnej recepty, co zrobić, żeby było taniej. Powodem tego stanu rzeczy jest fakt, że w ciągu ostatnich dwóch dekad zrobiono wszystko, żeby w Kołobrzegu budowano hotele i pensjonaty, ale nie alternatywne źródła energii w postaci np. biogazowni. Chcieliśmy chronić uzdrowisko, teraz rachunek uregulują za to wszyscy mieszkańcy.

Rower miejski przegrywa z hulajnogą. I mieszkańcy, i turyści wolą coś, co jeździ samo i nie trzeba na tym pedałować, czyli wkładać w to wysiłek. Tymczasem miasto wydaje kolejne środki finansowe, żeby walczyć z otyłością wśród uczniów. Może lepiej zapobiegać, niż leczyć?

Te i inne tematy poruszamy w cotygodniowym komentarzu, który emitowany jest w Radio Kołobrzeg o nowej porze: w piątki po godz. 8.

reklama

reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama