4 grudnia 2022    |    Imieniny: Barbara, Bernard, Krystian
4 grudnia 2022
    Imieniny: Barbara, Bernard, Krystian

Kuś: W samorządzie trzeba mieć jaja

Jacek Kuś, wicestarosta kołobrzeski, był gościem audycji "Studio Reduta". Rozmawialiśmy z nim o sukcesie powiatu, jakim jest zakończenie kilkuletniego sporu o ośrodek "Gryf". Miliony wpłynęły już na konto Powiatu Kołobrzeskiego, a powiat zapłacił podatek VAT od transakcji. - W samorządzie trzeba mieć jaja i podejmować odważne decyzje - mówi wicestarosta, wskazując, że dzięki takiemu podejściu do sprawy, zaoszczędzono wiele pieniędzy i czasu, a dzięki temu samorząd ma większe środki na inwestycje - Możemy sobie na o wiele więcej pozwolić, z korzyścią dla mieszkańców - cieszy się Kuś, ale jak wskazuje, Zarząd Powiatu zamierza wydawać pieniądze nie tylko w Kołobrzegu, ale także w gminach powiatu. - Wszystkie gminy nasze są - mówi Kuś. Jak wskazuje, środki pozyskane ze sprzedaży nieruchomości w centrum uzdrowiska wesprą także inwestycje w gminach. Wójtowie i burmistrz będą mieli dowolność w wyborze działań inwestycyjnych, bo jak słyszymy, to oni najlepiej wiedzą, czego im potrzeba.