Light rain

16°C

Kołobrzeg

23 maja 2024    |    Imieniny: Iwona, Michał, Dezyriusz
23 maja 2024    
    Imieniny: Iwona, Michał, Dezyriusz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Miedziński: gmina Kołobrzeg też zyska na połączeniu z Kołobrzegiem

Jak połączyć miasto Kołobrzeg z gminą Kołobrzeg? Wydaje się proste, ale jak mówi dr Mariusz Miedziński, badacz procesów rozwojowych polskiej strefy nadmorskiej, pracownik naukowy Akademii Pomorskiej w Słupsku, jest to bardzo trudne zadanie. Z jednej strony jest opór mieszkańców, którzy w gminie Kołobrzeg podejrzliwie patrzą na ofertę Kołobrzegu. Trwają spotkania prezydenta miasta z mieszkańcami gminy i ten opór jest widoczny.

Z ekspertem rozmawiamy o to, jakie miejscowości do Kołobrzegu przyłączyć. Jak mówi doktor Miedziński, mówi się na początku o przyłączeniu miejscowości na południe od Kołobrzegu, jak Zieleniewo. Jego zdaniem, nie ma potrzeby przyłączać całej gminy do miasta. - Da to Kołobrzegowi tak potrzebny oddech - mówi naukowiec. Wymaga to zmiany statutu uzdrowiska, bo te miejscowości staną się w strefie C kołobrzeskiego uzdrowiska. Co będzie miała z tego gmina Kołobrzeg? Zyska większego partnera, stabilnego terytorialnie i gospodarczo, od którego prawidłowego funkcjonowania mieszkańcy gminy są terytorialnie uzależnieni.reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama