Overcast Clouds

9°C

Kołobrzeg

19 kwietnia 2024    |    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon
19 kwietnia 2024    
    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Ewa Pełechata: przyszło nam prowadzić inwestycje w trudnych czasach

Ewa Pełechata, zastępca prezydenta ds. gospodarczych w audycji "Studio Reduta", gdzie rozmawialiśmy o inwestycjach miejskich. Front działań jest ogromny. Miasto ma do wydania aż 71 mln zł. W planie jest remont ulicy Armii Krajowej. Na remont czeka ulica Zdrojowa - tam prace mają być przesunięte, ze względu na uniknięcie paraliżu komunikacyjnego strefy uzdrowiskowej. Rusza rozbudowa miejskiego żłobka "Krasnal". Jak mówi Pełechata, prace mają ruszać już wkrótce, tak, żeby uruchomić nową część obiektu w nowym roku szkolnym 2023-2024.

Rozpoczynają się prace w obiektach zabytkowych. Już w tym tygodniu mają rozpocząć się prace w zabytkowym Parku Jedności Narodowej, gdzie przebudowana zostanie główna aleja. W planie jest wymiana okien w neogotyckim ratuszu. Dobiega końca przebudowa "Adabaru" i budowa nowego wejścia do piwnic ratusza. Miasto chce również ruszyć z remontem Baszty Prochowej, ale pierwszy przetarg okazał się zbyt drogi. Jak dodaje zastępca prezydenta, inwestycje prowadzone są w trudnych czasach: inflacja, wzrost cen, wojna w Ukrainie. W konsekwencji, przetargi nie zawsze odpowiadają środkom, które ma miasto. Już wcześniej bywało z tym różnie, a tera może być jeszcze trudniej i władze miasta biorą to pod uwagę. Do rozpisania będą przetargi: na schronisko czy na budowę parkingu wielopoziomowego przy ul. Kamiennej. Czy nas na to będzie stać? Odpowiedź w audycji.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama