Overcast Clouds

9°C

Kołobrzeg

19 kwietnia 2024    |    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon
19 kwietnia 2024    
    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Stopniowanie: źle, fatalnie, Rada Miasta Kołobrzeg...

Wyraźnie nie idzie ratowanie, bo o budowaniu trudno tu mówić, wizerunku i nowej jakości Rady Miasta Kołobrzeg. I choć tę sesję poprzedziła konferencja prezydium Rady Miasta z informacjami dla dziennikarzy, to dobrą radę poznaje się nie po tym, jak zaczyna, ale jak kończy. I można by czepiać się poszczególnych radnych, za to, co robili, a niektórych nawet pochwalić, że zabrali wreszcie głos pierwszy raz od wielu tygodni i stałych widzów sesji może to nawet zaintrygowało i powiększyli ekran z ciekawości. Obiektywnie, takie zdarzenia należy brać pod uwagę. Natomiast, co wydaje się oczywiste, nudne jest z sesji na sesję pisać, że jest gorzej. Jedyny plus jest taki, że sesja odbyła się stacjonarnie. Natomiast widać, że większość radnych do obrad się nie przygotowuje. Koalicja Kołobrzeskich Razem i Nowego Kołobrzegu rządzi siłą większości, czyli jedzie walcem bez myślenia. A opozycja do tego dostosowuje się i jak koalicja kogoś już rozjeżdża, to w ogólnym hałasie podnosi krzyk, z czego nikt nie rozumie.

Była to sesja absolutoryjna. Było dużo gadania o niczym. Merytorycznie: bardzo słabo. Jakby nie można było zrobić przyjemności Annie Mieczkowskiej i autorsko pochwalić ją za wykonanie budżetu, albo ją za do konstruktywnie skrytykować. A widać ewidentnie, po jej wystąpieniu, że pod kątem gospodarczym był to rok przegrany, był to rok zmarnowanych szans. Nie tłumaczy nikogo epidemia, bo epidemia już trwała i miała skutki budżetowe. Ale był to rok szans na połączenie z gminą Kołobrzeg, na rozpoczęcie pilotażowego programu promującego chociaż zręby takiego połączenia. Było to dobry czas budowania partnerstwa na trudne czasy, pomiędzy Kołobrzegiem a gminami ościennymi z powiatu kołobrzeskiego i być może nawet działań na rzecz utworzenia powiatu grodzkiego. To zmarnowany czas w zakresie walki o zagrożenia komunikacyjne Kołobrzegu (ożywienie w tym zakresie widać dopiero w tym roku). Gwoździem do trumny jest brak budowy trzeciej nogi kołobrzeskiej gospodarki, będącej przeciwwagą dla jednoimiennej gospodarki turystycznej miasta. Dowód jest prosty: w dniu realizacji audycji, nikt w mieście nie czeka na wejście statków do portu, na ruch kolejowy, na inwestycje stoczniowe. Zdecydowania większość czeka z nadzieją na turystów i zdecydowana większość boi się związanych z tym podwyżek cen na rynku lokalnym.

Więcej w materiale wideo.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama