Overcast Clouds

9°C

Kołobrzeg

19 kwietnia 2024    |    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon
19 kwietnia 2024    
    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Ławro o tym, jak RSTU ratuje miasto przed paraliżem

Nie miasto, nie powiat, ale Regionalne Stowarzyszenie Turystyczno-Uzdrowiskowe podjęło się inicjatywy związanej z ratowaniem Kołobrzegu przed paraliżem kolejowym. Jak mówi Mariusz Ławro, prezes RSTU, o pomoc poproszono doktora Mariusza Miedzińskiego, który przygotował koncepcję. - Było to ważne, żeby w ogóle mieć o czym z kolejami rozmawiać - mówi Ławro. Projekt powstał, a dzięki rozmowom z samorządowcami i parlamentarzystami udało się spotkać w Ministerstwie Infrastruktury, aby porozmawiać o przyszłości kolejowej Kołobrzegu. Jak mówi Ławro, pierwsza kwestia dotyczy przebudowy przejazdów, aby były one bezkolizyjne, co w wielu miejscach wcale nie jest łatwe, co więcej, jest niezwykle kosztowne. Rząd ma wziąć na siebie 90% kosztów, reszta ma pochodzić z budżetu samorządu.

Dodatkowo, zaproponowano zmianę przebiegu linii nr 402, na odcinku Podczele-Kołobrzeg, która miałaby biec przez Kądzielno i Mirocice. Uwalnia to od kolei tereny graniczne Ekoparku Wschodniego. Pojawiły się pytania, czy to uwalnianie terenów inwestycyjnych na południe od wybrzeża miasta. Ławro temu zaprzecza. Więcej w audycji "Studio Reduta".

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama