Overcast Clouds

14°C

Kołobrzeg

23 września 2023    |    Imieniny: Tekla, Bogusław
23 września 2023    
    Imieniny: Tekla, Bogusław

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Ponad 300 uczniów z Ukrainy przebywa w szkołach podstawowych

W szkołach podstawowych w Kołobrzegu przebywa obecnie ponad 300 dzieci z Ukrainy. W szkole nr 6 jest około 50 uczniów. Na początku jak mówił w naszej audycji Andrzej Haraj początkowo klasy były mieszane, ale nie zdało to egzaminu dlatego powstały specjalne klasy dla tych uczniów co ułatwia im teraz zrozumienie. Dzieci pomału się odnajdują w szkole. W oddziałach przedszkolnych są zatrudnione dwie osoby uczące w języku ukraińskim. Nadal jednak wiele uczniów uczy się zdalnie, łącząc się online ze swoimi szkołami w Ukrainie. Jeśli rodzice zadecydują, że chcą aby uczniowie kontynuowali naukę zdalnie ze swoją szkołą to zwalniani są godzin w szkołach.  Jak mówił dyrektor w naszej audycji dzieci z Ukrainy różnie reagują na przeżytą traumę i nową sytuację, w której się znalazły. Inaczej też będzie wyglądała klasyfikacja uczniów, egzamin będą musiały wziąć udział w egzaminach 8 klas. Będzie on wyglądał nieco inaczej, tak zadecydowało ministerstwo edukacji. To absurdalna decyzja.

Więcej w materiale wideo.

 

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama