29 marca 2024    |    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Po co rewitalizować Skwer Pionierów, gdy nic tam się nie dzieje?

W pierwszej części audycji omawiamy sprawy ogólnomiejskie. Skupiliśmy się na prowadzonych ostatnio, całkiem udanych konsultacjach związanych m.in. z kierunkami rozwoju Skweru Pionierów. Po raz kolejny miasto pyta o to mieszkańców, ale zastanawiamy się nad tym, po pierwsze, jakie pomniki przenieść do Parku 18 Marca (bo najbliżej), a także w jakim kierunku zrewitalizować skwer (wiadomo, że nie zabudować, choć już taka wizja urbanistyczna była prezentowana). Mamy jednak inną wątpliwość, po co skwer rewitalizować, skoro w ostatnich latach nic tam się nie dzieje, nie licząc tzw. giełdy staroci realizowanej przez kołobrzeskich kolekcjonerów. Większość miejskich wydarzeń odbywa się gdzie indziej, gdy tymczasem skwer do tego był przygotowany, a po drugie to największy centralny plac w centrum miasta.

W drugiej części audycji komentujemy pomoc ukraińskim uchodźcom i to, dlaczego rząd tak dużo o tym mówi, a tak mało robi. Truizmem bowiem jest, że Ukraińcom pomagają Polacy, ale na razie, zasadniczo jest to pomoc obywatelska, społeczna, spontaniczna, przy użyciu prywatnych sił i środków...