Few Clouds

1°C

Kołobrzeg

29 listopada 2022    |    Imieniny: Błażej, Walter, Fryderyk
29 listopada 2022    
    Imieniny: Błażej, Walter, Fryderyk

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Budowa osiedla Witkowice w I kwartale, dłużnicy nie są chętni do spłacania długu

Okres pandemiczny spowodował przesunięcie proceduralne i wydłużył okres w którym KTBS miał otrzymać pozwolenie na budowę i rozpoczęcie I etapu na osiedlu Witkowice, docelowo bloków ma być 10. Prace budowlane powinny ruszyć pod koniec pierwszego kwartału. A budynek powinien zostać oddany do użytku w przyszłym roku. O dalszych etapach na razie się nie mówi, nie wiadomo jaki będzie koszt kredytów i materiałów budowlanych. Jak mówi prezes KTBS, materiały i oprocentowanie wzrosło już kilkukrotnie od zeszłego roku.

Rozmawialiśmy też o sytuacji dłużników, o sprawie pisaliśmy wczoraj, 7,8 mln zł to kwota, która nie wpłynęła za wynajem mieszkań komunalnych i socjalnych. Jak mówi Robert Cieciora, windykujemy te należności, niektórzy omijają przepisy prawa, nie ma z czego ściągnąć z tych rodzin należności. Jest kilka osób, które z niepłacenia czynszu zrobiły sobie sposób na życie. W związku z trwającą pandemią nie można eksmitować nikogo z mieszkań. Do tego eksmisja z mieszkania socjalnego do innego socjalnego. Rozkładamy należności na raty, jest możliwość odpracowania długów. 

 Więcej w materiale wideo.

 

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama