Broken Clouds

25 kwietnia 2024    |    Imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
25 kwietnia 2024
    Imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl

Ze złomu powstała i w złom się obróci... [wideo]

Ferie zimowe dobiegły końca, a wraz z nimi dobiega końca zimowa przerwa w kołobrzeskiej polityce. Podkreślić jednak trzeba, że to właśnie w tym czasie, gdy my odpoczywaliśmy, mandat złożyła radna Agnieszka Trafas, rozpoczynając okres przemeblowań, czy jak kto woli bardziej dyplomatycznie: przetasowań na kołobrzeskiej scenie politycznej. Powoli dobiega końca pewien etap schyłkowy w tej kadencji samorządu produktu, jakim są Kołobrzescy Razem. Nowy radny, Bogusław Połowniak, to idealne wsparcie dla kołobrzeskiej Lewicy, która w Radzie Miasta ma już dwie osoby i gdyby doszło do pewnych roszad, to może liczyć na własny klub. Bo nie wiadomo, czy zmian nie będzie więcej, w końcu za rok wybory.

Nie sposób również odnieść się do sukcesu PŻB i planu odbudowy polskiego przemysłu stoczniowego w wykonaniu Prawa i Sprawiedliwości. Jego symbolem jest słynna stępka, uroczyście odsłonięta i poświęcona nawet. Tyle, że jedyne do czego posłużyła, poza partyjną propagandą, to bycie złomem. Ze złomu powstała i w złom się zamieni, choć teraz, gdy wszczęta została kontrola poselska, to wychodzi na to, że to nadal jest sukces, tylko trzeba być złośliwym, żeby go nie widzieć. Natomiast gdyby być bardziej dociekliwym, można doszukiwać się niegospodarności i działania na szkodę interesu osób prawnych. Jak napisaliśmy: można. Każdy ma do tego prawo. Porażka też może być sukcesem, jeśli ją odpowiednio przedstawić.

W komentarzu zatrzymujemy się również na chwilę w temacie zmian w organizacji ruchu w centrum Kołobrzegu. Ograniczenie ruchu tak, ale z pomysłem. Pytanie, czy ten pomysł na pewno jest...

Na koniec: dobiegła końca aukcja WOŚP, na której można było wygrać współprowadzenie audycji "Wyjęci spod prawa". Wygrał ją Michał Spieszyński, a nagranie zrealizujemy w marcu.