Few Clouds

1°C

Kołobrzeg

29 listopada 2022    |    Imieniny: Błażej, Walter, Fryderyk
29 listopada 2022    
    Imieniny: Błażej, Walter, Fryderyk

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Ze złomu powstała i w złom się obróci... [wideo]

Ferie zimowe dobiegły końca, a wraz z nimi dobiega końca zimowa przerwa w kołobrzeskiej polityce. Podkreślić jednak trzeba, że to właśnie w tym czasie, gdy my odpoczywaliśmy, mandat złożyła radna Agnieszka Trafas, rozpoczynając okres przemeblowań, czy jak kto woli bardziej dyplomatycznie: przetasowań na kołobrzeskiej scenie politycznej. Powoli dobiega końca pewien etap schyłkowy w tej kadencji samorządu produktu, jakim są Kołobrzescy Razem. Nowy radny, Bogusław Połowniak, to idealne wsparcie dla kołobrzeskiej Lewicy, która w Radzie Miasta ma już dwie osoby i gdyby doszło do pewnych roszad, to może liczyć na własny klub. Bo nie wiadomo, czy zmian nie będzie więcej, w końcu za rok wybory.

Nie sposób również odnieść się do sukcesu PŻB i planu odbudowy polskiego przemysłu stoczniowego w wykonaniu Prawa i Sprawiedliwości. Jego symbolem jest słynna stępka, uroczyście odsłonięta i poświęcona nawet. Tyle, że jedyne do czego posłużyła, poza partyjną propagandą, to bycie złomem. Ze złomu powstała i w złom się zamieni, choć teraz, gdy wszczęta została kontrola poselska, to wychodzi na to, że to nadal jest sukces, tylko trzeba być złośliwym, żeby go nie widzieć. Natomiast gdyby być bardziej dociekliwym, można doszukiwać się niegospodarności i działania na szkodę interesu osób prawnych. Jak napisaliśmy: można. Każdy ma do tego prawo. Porażka też może być sukcesem, jeśli ją odpowiednio przedstawić.

W komentarzu zatrzymujemy się również na chwilę w temacie zmian w organizacji ruchu w centrum Kołobrzegu. Ograniczenie ruchu tak, ale z pomysłem. Pytanie, czy ten pomysł na pewno jest...

Na koniec: dobiegła końca aukcja WOŚP, na której można było wygrać współprowadzenie audycji "Wyjęci spod prawa". Wygrał ją Michał Spieszyński, a nagranie zrealizujemy w marcu.


Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama