Few Clouds

1°C

Kołobrzeg

29 listopada 2022    |    Imieniny: Błażej, Walter, Fryderyk
29 listopada 2022    
    Imieniny: Błażej, Walter, Fryderyk

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Zawadzki: toalety powinny być płatne, ale nie dla kołobrzeżan

Kilka dni temu pisaliśmy na naszym portalu o przetargu na 16 miejskich toalet, które mają być wyposażone w urządzenia do pobierania opłat zarówno monetami jak i telefonem lub kartą. Wywołało to spore zdziwienie wśród radnych o czy możecie przeczytać tutaj. Dziś w audycji Studio Reduta rozmawialiśmy na ten temat z radnym Dariuszem Zawadzkim. Interpelację w tej sprawie złożył jako jedyny właśnie radny Zawadzki. Turyści wybierający się do miast turystycznych nie wybierają tych miejsc patrząc na darmowe toalety. Koszt obecnie z budżetu to 1,5 mln zł, które ponosi co roku opłatę za te toalety. Tym bardziej, że możemy stracić pieniądze z tytułu opłaty uzdrowiskowej, uchwała w tej sprawie leży nadal leży w sejmie. To brak w budżecie prawie 5 milionów złotych. Radny zaznacza, że pomysł bezpłatnych toalet sprawdził się, wydmy nie pachniały moczem. Interpelacja radnego zawierała sugestię aby przy zmianie decyzji o płatnych toaletach, uwzględnić bezpłatne korzystanie z toalet mieszkańcom miasta posiadającym kartę mieszkańca.

Czy te 1,5 mln zł  warte jest tego, aby się narażać na inne problemy? Dlaczego nie ma publicznej dyskusji? Czy pieniądze nie śmierdzą?

Materiał dostępny w formie wideo.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama