Broken Clouds

-2°C

Kołobrzeg

28 marca 2023    |    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
28 marca 2023    
    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

miedziński kołobrzeg

Dr Mariusz Miedziński, naukowiec z Akademii Pomorskiej w Słupsku, wskazuje, że Kołobrzeg i aglomeracja kołobrzeska już w najbliższych latach osiągnie poziom 300 tysięcy miejsc noclegowych, co oznacza, że tyle osób będzie mogło tu stale lub czasowo przebywać na terenie powiatu kołobrzeskiego i w okolicach. Przez 45 lat jednak nie uległy zmianie granice administracyjne miasta, mówiąc krótko, strategicznie nie zostały one powiększone celem zwiększenia terenów pod kątem poprawy konkurencyjności gospodarczej w zakresie funkcjonowania gospodarki jednoimiennej. To oznacza, że miasto się dusi, granice nie zmieniają się, za to kształtowany jest obszar poza nimi. To Kołobrzeg i jego mieszkańcy będą ponosić coraz większe koszty i ciężary związane z utrzymaniem tej aglomeracji. To dostarczenie energii, wody, odbiór ścieków i odpadów. Nie będzie to bez wpływu na samo uzdrowisko.

Powstaje więc pytanie, czy Kołobrzeg będzie powiatem grodzkim. Jak mówi dr Miedziński, jest to nieuniknione, ale wymaga zmiany ustawy, gdyż dla takich miast jak Kołobrzeg takiego statusu nie przewidziano.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama