19 marca 2024    |    Imieniny: Józef, Bogdan, Marek
    Imieniny: Józef, Bogdan, Marek

dziemba rybczyński kołobrzeg

To był długo oczekiwany serial. Od wakacji, od momentu gdy nagłośniliśmy sprawę "Gryfa", po mieście krążyły różne plotki. Na portalu Miastokolobrzeg.pl pisaliśmy, że pewni przedsiębiorcy poszukiwali kogoś, dzięki zeznaniom kogo można by wyprowadzić starostę Tamborskiego w kajdankach. Co ciekawe, żaden dziennikarz nie podjął tego tematu, za to w Platformie Obywatelskiej niesłychanie zaniepokojono się tekstem. O powody naszej publikacji podpytywała naszych redakcyjnych kolegów... Anna Bańkowska, a było to w sierpniu 2021 roku. A potem okazało się, że reportaż m.in. o "Gryfie" mają realizować pseudodziennikarze z telewizji rządowej. Przypadek? My nie wierzymy w przypadki i gdy zasięgnęło się języka, można było ustalić, że za zleceniem na Tamborskiego stali lokalni działacze Platformy Obywatelskiej. Ci sami, którzy oficjalnie twierdzą, że TVP to stacja szerząca mowę nienawiści. Ale nieoficjalnie sami przekazywali informacje o premierze materiału. Pisali sms-y, wypowiadali się na Facebooku.

Co ciekawe, reportaż śledczy, podczas emisji którego Piotr Rybczyński usnął, tak bardzo był sensacyjny, omawia sprawy kompletnie niedotyczące powiatu. Budowa spalarni została przedstawiona tak, jakby budował ją Zarząd Powiatu Kołobrzeskiego za pieniądze publiczne, gdy realizował to prywatny przedsiębiorca, który otrzymał na to środki unijne dzięki wsparciu ministerialnemu. Za sposób realizacji inwestycji w Budzistowie, mowa o "Karuzeli", odpowiadają Wody Polskie, a wojewoda zachodniopomorski dwukrotnie nie dopatrzył się w tej sprawie żadnych uchybień. Zarówno wojewoda jak i Wody Polskie to instytucje Prawa i Sprawiedliwości. A przecież z PiS związany jest Maciej Bejnarowicz, zbliżony jest tam Jacek Woźniak, zaś Krzysztof Plewko jeszcze niedawno był członkiem tej partii. Rzekomo wszyscy o sprawie mieli wiedzieć, ale alarmują dopiero jesienią 2021 roku i tylko w stacji TVP. Ale najlepszy był komentarz lidera PiS w Radzie Powiatu - Henryka Bieńkowskiego w TVP. Według niego, sprawa spalarni to sprawa miasta, sprawa "Karuzeli" to sprawa wójta gminy Kołobrzeg. Zaś sprawa "Gryfa" jest dmuchana naszym zdaniem przez spółkę ośrodek dzierżawiąca. Dziennikarz nie zajrzał do Krajowej Informacji Skarbowej, która wydała 2, a nie jak przedstawia reportaż -1 interpretację. Ta druga dla dzierżawców była niekorzystna. Nie powiedziano o tym, że dzierżawca prawomocnie przegrał trwającą kilkanaście lat batalię sądową, w której sąd zakwestionował wydatki na modernizację ośrodka. Bo gdyby to podano, z całego materiału zostałby, jak pisze klasyk: ch. d. i kamieni kupa.

Koniec końców, PiS jest zawiedzione, bo TVP Tamborskiemu zrobiła promocję. Zawiedzeni muszą się czuć pozostali członkowie Zarządu Powiatu: Jacek Kuś, Mirosław Tessikowski, Andrzej Olichwiruk czy była członek Helena Rudzis-Gruchała, bo oni też podejmowali decyzje, a o nich ani słowa! Skandal normalnie. W PO zaś padł strach, bo materiał wykorzystano do uderzenia w senatora Stanisława Gawłowskiego i pośrednio w samego Donalda Tuska. Ciekawe co na to szef Platformy Obywatelskiej, gdyby dowiedział się, że rękami jego kolegów dostał po głowie, bo kilka osób boi się, że Tamborski mógłby wystartować w wyborach. Co ciekawsze, według TVP, to Tamborski rządzi Kołobrzegiem. Nie wiemy, czy Michał Kujaczyński, rzecznik Anny Mieczkowskiej będzie tę informację prostował, bo to przecież Anna Mieczkowska jest prezydentem miasta i taka nieprawdziwa informacja może ją dyskwalifikować jako lidera kołobrzeskiego samorządu. No chyba, że TVP mówi prawdę... Więcej w materiale wideo.