Overcast Clouds

-1°C

Kołobrzeg

6 lutego 2023    |    Imieniny: Dorota, Bohdan, Ksenia
6 lutego 2023    
    Imieniny: Dorota, Bohdan, Ksenia

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

tamborski kołobrzeg

Telewizja rządowa powszechnie oskarżana o manipulację i mowę nienawiści, w magazynie śledczym wyemitowała długo oczekiwany w Kołobrzegu reportaż o staroście Tomaszu Tamborskim. Materiał ten był nieoficjalnie od tygodni zapowiadany... przez lokalnych działaczy Platformy Obywatelskiej. Poruszono w nim trzy tematy: budowę odpływu do Parsęty z galerii handlowej w Budzistowie, sprawę ośrodka Gryf oraz oświadczenie majątkowe starosty. Ponieważ dzwonią nasi czytelnicy i oczekują artykułu w tej sprawie, oświadczamy, że nasza redakcja od początku badała sprawę ośrodka Gryf i naszym zdaniem, w tej kwestii w reportażu zaprezentowano informacje nieprawdziwe. Jeśli ktoś omawia sprawę "Gryfa" i ani słowem nie zająknął się o tym, że spółka przegrała prawomocnie proces, a sąd orzekł, że nie poniosła ona deklarowanych nakładów, to dopuszcza się w naszym przekonaniu manipulacji. Nasi czytelnicy mogli zapoznać się z tą sprawą w naszych artykułach i komentarzach: artykuł 1, artykuł 2, artykuł 3. Gdyby były nieprawdziwe, dzierżawcy Gryfa już dawno podaliby nas do sądu. Najbardziej smutne jest postępowanie TVP w temacie ustawionych przy Bulwarze Rodziewiczówny obiektów tymczasowych. Zapytaliśmy dziś o to Michała Kujaczyńskiego, rzecznika prasowego prezydenta, który poinformował nas, że przy ośrodku obowiązuje nieprzekraczalna linia zabudowy, a plan zagospodarowania przestrzennego nie przewiduje w tym miejscu obiektów tymczasowych.

Ponieważ jednak w materiale prasowym padły konkretne zarzuty, starosta zaś jest na urlopie, poprosiliśmy, aby odniosła się do nich rzecznika starosty, Marlena Wachowska. Oto jej oświadczenie: "Chciałam Państwa poinformować, że w związku z wyemitowanym w dniu wczorajszym materiałem w TVP1, ponieważ padła tam tak duża ilość nieprawdziwych, nierzetelnych i niesprawdzonych informacji, naruszających dobra osobiste nie tylko Starosty Kołobrzeskiego Tomasza Tamborskiego, ale też innych osób, jesteśmy zmuszeni wystosować żądanie sprostowania w trybie Prawa prasowego. W przypadku jego nieopublikowania, z czym liczymy się, biorąc pod uwagę, że mamy do czynienia z tzw. telewizją publiczną, wystąpimy na drogę sądową. Jednocześnie pragnę Państwu przekazać, że obecnie Prokuratura Rejonowa w Kołobrzegu, po zawiadomieniu przez Starostę Kołobrzeskiego, wszczęła z urzędu dochodzenie w sprawie zniesławienia Tomasza Tamborskiego za pośrednictwem internetu w komentarzach na portaluwww.informacje.kolobrzeg.pl o czyn z art. 212 par. 2 kk. Co do pytania o błędy w oświadczeniu majątkowym. Oświadczenie majątkowe podlega przekazaniu do Wojewody Zachodniopomorskiego oraz Naczelnika Urzędu Skarbowego w Kołobrzegu. Wyłącznie te organy uprawnione są do analizy danych zawartych w oświadczeniu majątkowym oraz do zgłaszania ewentualnych nieprawidłowości. Wojewoda Zachodniopomorski w piśmie z dnia 23 czerwca 2021 r. nie zgłosił jakichkolwiek nieprawidłowości w przedmiotowym oświadczeniu: „w wyniku przeprowadzonej  analizy oświadczeń majątkowych ustalono, że Pan Starosta i Pan Przewodniczący wypełnili oświadczenia majątkowe w sposób zupełny, z zachowaniem należytej staranności”. Również Naczelnik Urzędu Skarbowego w Kołobrzegu pismem z dnia 26 listopada 2021 roku poinformował Radę Powiatu w Kołobrzegu, że "w oświadczeniu majątkowym p. Tomasza Tamborskiego nie stwierdzono nieprawidłowości".

Komentarz odredakcyjny opublikujemy w poniedziałkowej audycji "Wyjęci spod prawa", która ukazuje się na naszym portalu i w Radio Kołobrzeg.


Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama