Scattered Clouds

1°C

Kołobrzeg

28 marca 2023    |    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
28 marca 2023    
    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

woźniak kołobrzeg

W dogrywce „Studia Reduta” komentujemy bieżące wydarzenia polityczne. Audycja emitowana jest w czwartki na antenie Radia Kołobrzeg. Chcieliśmy zaprosić Tomasza Tamborskiego, członka Zarządu PO w naszym powiecie, ale nie wyraził zainteresowania w związku z interesującą nas tematyką. A tematyka ta wiążę się z ostatnią konferencją Anny Bańkowskiej, na którą zaproszono tylko wybrane redakcje w Kołobrzegu.

Nasz gość, Jacek Woźniak, szef Klubu „Radni Niezależni” w Radzie Miasta, jest zdziwiony zachowaniem kandydatki na szefa kołobrzeskiej Platformy. Jak mówi, albo ktoś kłamie i narusza cudze dobra osobiste, albo nie. Jego zdaniem, gdyby Anna Bańkowska tymi słowami naprawdę była urażona, to w tym tygodniu ta sprawa byłaby już w sądzie. – To jest tak prosta sprawa, że aż trudno to komentować – mówi Woźniak, który uważa, że polityczce PO brakuje politycznego doświadczenia i stąd takie zachowania. – To jest temat, który będzie wałkowany jeszcze przez jakiś czas – dodaje polityk. I mówi więcej: - Artur Dąbkowski, pani Aniu, pani będzie nas oglądała, zarzucił pani płatną protekcję, to znaczy powoływanie się na wpływy, żeby załatwić mu pracę. Pani to zaprzeczyła i pod tym względem może się pani czuć usprawiedliwiona przed swoimi wyborcami, chociaż musi być pani jeszcze wybrana na jakąś funkcję wybieralną – zaznacza i informuje, że postanowił sprawę audycji radiowej i publikacji prasowych podesłać do Prokuratury Rejonowej w Kołobrzegu. Zawiadomienie w tej sprawie podpisał także Maciej Bejnarowicz, szef Klubu „Prawo i Sprawiedliwość” w Radzie Miasta.

Czy na czas wyjaśniania całej afery, Anna Bańkowska powinna zawiesić swoje członkostwo w PO i wybrać się na urlop w Urzędzie Marszałkowskim? - Jest taki pogląd, ja się z nim spotkałem, że na czas wyjaśnienia tych wątpliwości i faktycznie warto by swoje funkcje zawiesić i wyłączyć się z części aktywności politycznej. I to są niestety konsekwencje tych zaniechać, które były zrobione pod koniec czerwca. Już wtedy trzeba było powiedzieć, o co tak naprawdę chodzi i co się wydarzyło. I nawet dzisiaj o tym byśmy nie dyskutowali. Temat będzie żył dalej dlatego, że ja nie wierzę, że to oświadczenie, które wydała Anna Bańkowska, Artur Dąbkowski zostawi tak o sobie – uważa Woźniak i dodaje: - W tej sprawie wydarzyło się, coś, co nie mieści się w głowie przeciętnemu zjadaczowi chleba. Ma człowiek jednego dnia świetną pracę. Idzie rano do tej pracy zadowolony z siebie, spotyka się z politykiem, panią Anną Bańkowską, po tym spotkaniu składa rezygnację z tej pracy, dzień później czy kilka dni później już jest na badaniach lekarskich z Miejskiej Energetyki Cieplnej. Tu się okazuje nagle, że pomimo, że przeszedł te badania pozytywnie, nie zostaje zatrudniony. Co tam się wydarzyło? – pyta Woźniak.

Więcej w materiale wideo.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama