Scattered Clouds

1°C

Kołobrzeg

28 marca 2023    |    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
28 marca 2023    
    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

dąbkowski kołobrzeg

W kolejnym wydaniu dogrywki audycji "Studio Reduta", gościem Piotra Rybczyńskiego i Roberta Dziemby był radny Artur Dąbkowski. Podczas rozmowy autorzy poruszają dwie ostatnie kwestie z kołobrzeskiej polityki: oskarżenie radnej Zielińskiej w sprawie głosowania nad wieloletnią dzierżawą, a także wydarzeń w spółce "Uzdrowisko Kołobrzeg", w których brał udział Dąbkowski oraz członek Zarządu Województwa - Anna Bańkowska. W związku z sugerowaniem działań niezgodnych z prawem przez radną Zielińską, jak mówi Artur Dąbkowski, ostatecznie nie stało się nic. Za uchwałą głosowało 21 radnych, a nie 11, jak przywoływała Zielińska. Nikt nie przerwał sesji, a dopiero na koniec zadano pytania pod adresem Dąbkowskiego. - To są pytania w stylu, czy to prawda, że bije pan żonę - uważa Dąbkowski i pyta, kiedy radna Zielińska przekazała sprawę do prokuratury. Co więcej, jak informuje, jego prawnicy analizują wypowiedź radnej i nie jest wykluczone, że sprawa będzie miała swój finał w sądzie.

Redaktorzy zajęli się również tematem skandalu w kołobrzeskim Uzdrowisku Kołobrzeg SA. Przypomnijmy. Artur Dąbkowski awansował z tej spółki na stanowisko w Miejskiej Energetyce Cieplnej. Jego karierę przerwał artykuł na portalu Miastokolobrzeg.pl. Nasza redakcja przez kilkanaście tygodni czyniła starania, aby porozmawiać z Anną Bańkowską na temat tego, jak wyglądało spotkanie z Dąbkowskim. Bańkowska nie miała odwagi spotkać się z naszymi dziennikarzami, zasłaniając się od dwóch miesięcy natłokiem zajęć w kalendarzu, choć w tym samym czasie pojawia się na niewiele znaczących spotkaniach w Kołobrzegu, tak samorządowych jak i partyjnych. Naszą ofertę przyjął za to Dąbkowski. Jak mówi, spotkanie z nim ia Anną Bańkowską odbyło się w siedzibie zarządu spółki. Trwało 5 minut.

Co takiego wydarzyło się w czasie 300 sekund? Opowiada Dąbkowski. Bańkowska miała mu zaoferować nową pracę. To miał być awans do spółki miejskiej. Dodatkowo, miała mu zaoferować o wiele lepsze wynagrodzenie, bo to w spółce, której właścicielem jest Województwo Zachodniopomorskie, "było słabe". Dlaczego Anna Bańkowska, którą formalnie nic nie łączy z Urzędem Miasta (to gmina Miasto Kołobrzeg jest właścicielem MEC), miała oferować pracę i podwyżkę dla byłego już radnego Kołobrzeskich Razem, a wówczas także wiceprzewodniczącego Rady Miasta? Tego nie wiemy. Według Dąbkowskiego, ten etat miał być potrzebny dla innej osoby - nowego partnera byłego członka Platformy Obywatelskiej, a jednocześnie dyrektora innego sanatorium Województwa Zachodniopomorskiego. W rozmowie pada nazwisko tej osoby. Jak mówi Dąbkowski, według jego wiedzy, ten etat właśnie został obsadzony. Redaktorzy pytają także pierwszy raz od całej afery o zarzuty obyczajowe pod adresem Dąbkowskiego i to, czy Annie Bańkowskiej, podczas składania awansu dla radnego, to nie przeszkadzało. Więcej w materiale wideo.

Powstaje pytanie, na jakiej podstawie Anna Bańkowska miała oferować etat z lepszym wynagrodzeniem dla osoby z kręgu Kołobrzeskich Razem, stowarzyszenia, którego szefem jest Anna Mieczkowska? Ta sama Anna Mieczkowska jest prezydentem miasta i reprezentuje zgromadzenie wspólników MEC. Czy wiedziała o ofercie swojej koleżanki z Platformy Obywatelskiej, która obecnie kandyduje na przewodniczącego? Wreszcie, skoro pracownicy Uzdrowiska Kołobrzeg stawiali wobec kierownika Artura Dąbkowskiego określone zarzuty, czy Annie Bańkowskiej to nie przeszkadzało? Artura Dąbkowskiego nie można było zwolnić z pracy, gdyż chroni go status radnego. Jak ustaliliśmy, Rada Miasta nie zgodziłaby się na wypowiedzenie mu umowy o pracę. Gdy o tym napisaliśmy, radny zwolnił się już z Uzdrowiska Kołobrzeg, a jednocześnie zrezygnowano z jego usług w MEC i został na przysłowiowym lodzie. Nie zdążył nawet odbyć badań lekarskich...

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama