Scattered Clouds

1°C

Kołobrzeg

29 marca 2023    |    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
29 marca 2023    
    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

centrum kołobrzeg

Pisaliśmy we wtorek o spotkaniu prezydent Anny Mieczkowskiej i starosty Tomasza Tamborskiego, przy udziale komendantów: Policji i Straży Miejskiej, w temacie zmiany organizacji ruchu w centrum Kołobrzegu. Przypomnijmy: taką potrzebę zgłasza Anna Mieczkowska, która przeprowadziła w tej sprawie konsultacje w ratuszu z udziałem jednej osoby. Był to Andrzej Mielnik, który był przeciw. Pomimo tego wyniku, prezydent dalej zmierza w kierunku ograniczenia ruchu. Robi to także pomimo sporej krytyki i apeli do starosty, aby na to się nie zgadzał.

Tomasz Tamborski był dziś gościem audycji "Studio Reduta" właśnie w tym temacie. Jak stwierdził, centrum w obecnym układzie komunikacyjnym wygląda eksperymentalny poligon, co wystarcza do tego, aby bez zmian, nie wyrażać na coś takiego zgody na stałe. Tamborski oczekuje od miasta budowy ronda na skrzyżowaniu ulicy Rzecznej i Kamiennej oraz udrożnienia ulicy Budowlanej. Ale to nie koniec. Swoją decyzję uzależnia od zmiany organizacji ruchu na ulicy Łopuskiego na odcinku od Armii Krajowej do Alei Św. Jana Pawła II - miałby tam być ruch dwukierunkowy. Ponadto, przebudowana musi zostać ulica Mariacka, która obecnie jest niedrożna. A więc na razie w centrum będzie po staremu. Więcej w materiale wideo.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama