19 marca 2024    |    Imieniny: Józef, Bogdan, Marek
    Imieniny: Józef, Bogdan, Marek

błaszczyk kołobrzeg

W czwartek pisaliśmy o kulisach stawiania obiektu pod nazwą "Tenisówka" na kortach tenisowych w Kołobrzegu (przeczytaj). Wskazaliśmy, że według opinii prawników, taki obiekt tam stanąć nie powinien. Ale staje po raz kolejny, bo urzędnicy Starostwa Powiatowego tak interpretują plan zagospodarowania przestrzennego. - Nie ma racji pani naczelnik Wydziału Budownictwa, bo norma ogólna planu zakazuje lokalizacji tam obiektów nawet do 120 dni. Można stawiać obiekty tymczasowe, ale na czas trwania konkretnych imprez sportowych lub kulturalnych. To chyba jasne dla kogoś, kto umie czytać - uważa Jacek Woźniak, szef Klubu Radnych Niezależnych.

Tymczasem w czwartkowej audycji "Zebranie na żywo" w TKK, wiceprzewodniczący Rady Miasta Kołobrzeg, Bogdan Błaszczyk, podsumował to, o czym dyskutowano na ostatniej sesji Rady Miasta, a także całą atmosferę wobec realizacji tak zwanego "ogródka kawiarnianego" na kortach tenisowych w poprzedniej kadencji: "Sprawa ma taki charakter, że ja podzielam zdanie tych, którzy twierdzą, że jest to taki urzędniczy przekręt. I podzielam wnioski tych, którzy twierdzą, że sprawę powinien zbadać organ do tego powołany, jakim jest prokuratura, który powinien orzec czy w tej sprawie nastąpiło przekroczenie prawa, przekroczenie uprawnień i czy te działania były zgodne z interesem miasta". Odniósł się on także krytycznie do działań byłego prezydenta. "Z mojego oglądu sprawy wynika, że ta "Tenisówka" w dalszym ciągu zostanie rozebrana i zbudowana i niby przepisom prawa stanie się zadość, ale ogląd społeczny i ocena społeczna tego, co się stało i co się dzieje, jest negatywna i powinna być negatywna. Uważam, że mają rację ci, którzy twierdzą, że poprzedni prezydent przekroczył tutaj swoje uprawnienia i działał na niekorzyść interesów miasta".