Light rain

4°C

Kołobrzeg

20 kwietnia 2024    |    Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław
20 kwietnia 2024    
    Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

tamborski kołobrzeg

Władze gmin Powiatu Kołobrzeskiego pozytywnie zaopiniowały likwidację nocnych dyżurów aptek na terenie powiatu. Sprawę odnaleźliśmy w porządku obrad najbliższej sesji Rady Powiatu Kołobrzeskiego. Okręgowa Izba Aptekarska powołuje się na trudności personalne i okres COVID'19, co ma skutkować niskim zainteresowaniem nocnymi zakupami w aptekach, natomiast nocne dyżury mają generować wysokie koszty, już teraz niewspółmierne do utrzymania całego systemu w okresie pandemii.

Jak mówi Tomasz Tamborski, obecnie w samym Kołobrzegu działają 22 apteki. Kolejnych 10 funkcjonuje na terenie gmin naszego powiatu. Wynika z tego, że jeśli każda apteka miałaby dyżur raz w miesiącu, nie byłoby problemu z zapewnieniem nocnego zaopatrzenia się w leki. Jak dodaje starosta, sprawa stanie na sesji Rady Powiatu, natomiast on osobiście jest przeciwny likwidacji nocnych usług, właśnie ze względu na pandemię, a także na potrzebę zakupu leków w nocy, czy realizacji recept, także w weekendy, wydanych przez lekarzy, którzy obsługują pacjentów poza standardowymi godzinami funkcjonowania podstawowej opieki lekarskiej. Inaczej, 71 tysięcy mieszkańców powiatu, nie będzie mogło zaopatrzyć się w leki po zamknięciu aptek, a więc po godz. 20 czy 21. Więcej w materiale wideo.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama