Overcast Clouds

-0°C

Kołobrzeg

4 grudnia 2022    |    Imieniny: Barbara, Bernard, Krystian
4 grudnia 2022    
    Imieniny: Barbara, Bernard, Krystian

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

kometarz kołobrzeg

Wyjęci spod prawa tym razem wyjątkowo, ze względu na chorobę naszego kolegi redaktora Roberta Dziemby z kołobrzeskiego szpitala, gdzie opowiada on jak wygląda codzienność ratowania pacjentów przechodzących ciężko zakażenie COVID'19. Jak mówi, koronawirusowi nie przeszkadza, czy ktoś w niego wierzy, czy nie, zabija tak samo. Jedni tylko chorobę przechodzą łagodnie, wręcz bezobjawowo, a inni uciekają na urlopy i oszukują system, zarażając innych. Ci, którzy nie wierzą w chorobę, też tu trafiają. Ich podejście zmienia się diametralnie, ale ponieważ zgłaszają się po pomoc zbyt późno, umierają. Śmierć na COVID'19 nie jest niczym szczególnym. Gdyby spadł samolot z 400 osobami jednego dnia, byłaby tygodniowa żałoba, ale ponieważ tak jest codziennie, to statystyka.

A na oddziale kołobrzeskiego szpitala o życie i zdrowie pacjentów walczą zamknięci razem z nimi lekarze, pielęgniarki. Badania prowadzą diagności laboratoryjni. Rok temu biliśmy im brawo. Teraz jesteśmy zajęci planami na Wielkanoc i wyborem wycieczek na wakacje. Takie realia. Gorzej, gdy te plany coś pokrzyżuje...

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama