16 kwietnia 2024    |    Imieniny: Julia, Erwina, Benedykt
16 kwietnia 2024
    Imieniny: Julia, Erwina, Benedykt

mieczkowska kołobrzeg

Ma być nowa metoda rozliczania śmieci, o ile okaże się legalna. Tą sprawą już zajmują się pracownicy magistratu. Dlaczego wcześniej tym się nie zajęli i dlaczego ustalili opłaty na poziomie wzrostu 500 procent? O to pytamy prezydent Annę Mieczkowską, która była gościem audycji "Rozmowy z widokiem na" na antenie Radia Kołobrzeg, a którą poprowadził Piotr Rybczyński i Robert Dziemba.

Anna Mieczkowska przyznaje, że nie zamierza się poddawać w temacie cen wody. Prezydent ma w tej kwestii barwy wojenne i jak sama mówi, nie chce uśredniania cen wody, uznaje zarzuty wójtów o oszukiwanie mieszkańców za absurdalne i chce iść do sądu nie tylko w sprawie decyzji Wód Polskich, ale zastanawia się także nad tym w kontekście oskarżeń wójtów. Podsumowujemy ostatnią sesję Rady Miasta i tu prezydent zgadza się z absurdami strategii promocji. Jak przyznaje, sama zamierzała zdjąć ten projekt z porządku obrad, ale ją wyprzedzono. Jak się okazuje, na razie nie poznamy nazwiska nowego dyrektora Regionalnego Centrum Kultury, za to Anna Mieczkowska chce wydzierżawić amfiteatr w przetargu. Więcej w materiale wideo.