Overcast Clouds

9°C

Kołobrzeg

19 kwietnia 2024    |    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon
19 kwietnia 2024    
    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

golec uorkiestra kołobrzeg

Kolejne wydarzenie w kalendarzu kulturalnym miasta, któremu patronuje prezydent Anna Mieczkowska. To koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Gole uOrkiestra. Zapadła decyzja, że to wydarzenie obsługujemy, a w redakcji wypadło na mnie. Miało być szybko, krótko i na temat, bo to już trzeci koncert Golców w katedrze, ale jak widać, bilety rozeszły się jednego dnia, bo były darmowe*.

Przed katedrą tłum ludzi, także tych, którzy na imprezę się nie dostali. Wcześniej sprawdziłem kwestie akredytacji dla dziennikarzy. Otrzymałem wiadomość od dyrektora RCK, że hasło media załatwia sprawę. Kiedy więc przepchnąłem się przez tłum pechowców, dla których zabrakło biletów, wyciągnąłem legitymację dziennikarską i chciałem wejść. Okazało się, że nie ma biletu, nie ma wejścia. Zarówno pan, który nie wiadomo kim tam był, a był niemiły jakby ochraniał sklep z mięsem w stanie wojennym, jak i pracownica z RCK, która postanowiła zakpić sobie z mojej osoby, wydali stosowną decyzję. Spoko, jest mi to totalnie obojętne. Ale pan ochroniarz zaczął mnie wypychać z kościoła. Po prostu chciał mnie wyrzucić. Podniosłem głos i powiedziałem, że nikt z Domu Bożego wyrzucał mnie nie będzie.

Ponieważ naruszono moją nietykalność, chciałem dowiedzieć się, kim jest ów „orzeł” stojący na bramce w kościele i robiący ze mnie idiotę przed ludźmi, że oto na krzywy ryj próbuję wejść na jakże ważny w moim życiu koncert. Trochę zawiało wiochą. Wreszcie przyszedł pracownik RCK, jakiś kulturalny pan i powiedział, że mogę wejść. Ale pan „ochroniarz” mnie nie wpuścił, bo nie mam biletu. Żeby nie robić zamieszania w przedsionku kościoła i nie siać zgorszenia, po prostu wyszedłem. Czytelnicy nie zobaczą relacji z koncertu. Wielu wydaje się, że dla dziennikarzy szczytem marzeń jest wejść za darmo na miejską imprezę. Dla nas to zwykła praca. Z Golcami osobiście nawet grałem w katedrze kilkanaście lat temu, tym bardziej nie mam wielkiej potrzeby wysiadywać w katedrze i zabierać miejsce tym, którzy naprawdę chcą przyjść i kolędować. Mi się odechciało. Następnym razem ktoś powinien lepiej dobierać tych, którzy stają na bramkach, czy to pracownicy RCK, czy inni, a zwłaszcza w kościele, żeby nie robić tam zgorszenia.

*PS. Dowiedziałem się, że bilety były w cenie 10 zł. Wynika więc, że jeszcze na taką kwotę chciałem naciągnąć biedne miejskie instytucje. Skuteczny w działaniu ochroniarz temu zapobiegł.

Robert Dziemba
Zdjęcia pochodzą z 2005 roku

golec uorkiestra kołobrzeg

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama