28 marca 2024    |    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

dziemba rybczyński kołobrzeg

W Kołobrzegu wybuchła afera związana z finansowaniem kampanii wyborczej PO przez przedstawiciela jednego z inwestorów w 2014 roku. Pieniądze miał wziąć ówczesny prezydent miasta Janusz Gromek. O sprawie rozpisują się media ogólnopolskie, fakt prawicowe, ale trudno podejrzewać o to inne gazety, które winny stanąć na wysokości zadania i aferę rozwikłać. Lokalna "Gazeta Wyborcza" była pierwsza w poszukiwaniu afery błyskotek. Ale to akurat nie dziwi. Dziwi natomiast, że obecna afera wybucha w środku jakże krótkiej kampanii wyborczej. I choć równie dziwne jest to, że były prezydent nie idzie do sądu w trybie wyborczym, to może jednak jego prawnicy mają rację. A my mieliśmy już jedną aferę korupcyjną, tyle, że w Radzie Miasta. Zakończyła się ona wielką farsą, umorzeniem, a jej autor - Krzysztof Plewko, dalej jest radnym, choć deklarował złożenie mandatu. Tu natomiast mamy do czynienia z domniemaniem niewinności. Nie można skazywać kogoś tylko dlatego, że ktoś mówi, że coś zrobił i mówi, że ma dowody. Czekamy na ich pokazanie. Plewko też miał mieć dowody, nawet nagrania...

W audycji komentujemy zachowanie nowego przewodniczącego Rady Miasta Piotra Lewandowskiego, który odmówił komentarza Radiu Kołobrzeg, nie chciał także komentować wydarzeń na sesji w audycji na naszym portalu. Odmówił także wiceprzewodniczący Artur Dąbkowski, który najgłośniej krzyczał, gdy prezydium rady objął PiS i ekipa Woźniaka, bez Kołobrzeskich Razem. Dziś, w prezydium są tylko Kołobrzescy Razem, a Dąbkowski nie krzyczy. Komentujemy wypowiedź Macieja Bejnarowicza o odwołaniu Rady Miasta, kolejne zalanie Kołobrzegu i atak dzika na mieszkankę Kołobrzegu. Więcej w materiale wideo.