29 marca 2024    |    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

zawadzki kołobrzeg

8 lutego, Zarząd PO podjął uchwałę, w której zabronił swoim członkom przychodzić do programów na portalu Miastokolobrzeg.pl (przeczytaj). Formalnie, uchwała ta dotyczyła de facto tylko radnego Dariusza Zawadzkiego, albowiem jest on jedynym funkcyjnym politykiem, który wypowiada się jako przedstawiciel tej partii w naszych programach. Postanowiliśmy poprosić Dariusza Zawadzkiego o komentarz, a ten nie tylko, że zgodził się go udzielić, choć ma zakaz, to zgłosił nawet akces do naszej audycji. Spotkaliśmy się dzisiaj i na tym się nie skończyło.

Gdy Zawadzkiemu pokazaliśmy uchwałę Zarządu PO, ten stwierdził, że nikt z nim jej nie konsultował i najzwyczajniej w świecie podarł ją w naszej redakcji. – Nie wiem czy ta uchwała jest prawdziwa, bo podpis jest nieczytelny. Ja też mógłbym stworzyć uchwałę jakąkolwiek o tym, że pan redaktor o godzinie 7.30 ma chodzić na zakupy. Przyzwyczajony jestem do innego rodzaju dyskusji i rozmowy – zaznacza radny i szef Klubu Kołobrzeskich Razem w Radzie Miasta. I dodaje: - Jeśli jest cień wątpliwości, że ta uchwała jest prawdziwa, ona by mi pachniała takim północnokoreańskim reżimem trochę, czyli zamykałaby usta ludziom, radnym samorządowcom, których wręcz obowiązkiem wynikającym z ustawy o samorządzie gminnym jest informowanie mieszkańców Kołobrzegu o swojej działalności, o sprawowaniu mandatu radnego. Pewnego rodzaju działania nie do końca mi odpowiadają. Ja się nigdy nie zgodzę na kneblowanie ust. Jestem w Po od 2006 roku, zawsze byłem lojalny aż do bólu, ale jak powiedział minister Beck, są granice, których przekroczyć nie wolno. Tą granicą jest honor. Taka uchwała uwłacza mojemu honorowi – mówi kołobrzeski polityk.

Dariusz Zawadzki komentuje również sytuację dotyczącą zarzutów wobec naszej redakcji i swojej rozmowy z prezydent Anną Mieczkowską o „Błyskotkach”. – Za pierwszym razem, ja odebrałem to jako pieszczotliwe określenie i mówię to z całą odpowiedzialnością i uczciwie. Później dało się oczywiście wyczuć ironię i pewnego rodzaju prześmiewczość, ale według mojej oceny to z seksizmem czy z cyberprzemocą nie ma kompletnie nic wspólnego. Z całą odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że to bardziej szkodzi pani prezydent i jej zastępczyniom niż pomaga, bo według mojej skromnej oceny, te wszystkie działania, które są, są kompromitacją. I nie wiem kto doradza takie zachowanie, ale z całą pewnością zmieniłbym doradcę, bo albo ktoś nie ma pojęcia, jak się zachować w danej sytuacji, albo ktoś celowo, z premedytacją szkodzi wizerunkowi pani prezydent i jej zastępczyniom – mówi radny.

Przy okazji Dariusz Zawadzki dodaje, że sam w życiu był grillowany przez media, za jego zdanie, głosowania, za „Bastion” i nie było „zmiłuj się” ze strony dziennikarzy. – Krytyka dla samorządowca, dla polityka, jest rzeczą normalną i z tym się trzeba pogodzić. Klasyk Leszek Miller powiedział kiedyś słowa, które tez mi się nie podobają do końca, ale zacytuję: „Polityka nie jest dla grzecznych panienek” – więcej w materiale wideo.