Overcast Clouds

12°C

Kołobrzeg

28 września 2022    |    Imieniny: Marek, Wacław
28 września 2022    
    Imieniny: Marek, Wacław

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

gromek kołobrzeg

Przed świętami spotkaliśmy się z członkiem Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Januszem Gromkiem. Poruszyliśmy z naszym gościem bieżące tematy, które pojawiają się w Kołobrzegu. Pierwsza sprawa dotyczy projektu budżetu miasta na 2019 rok. Jego autorem jest właśnie Gromek, co niektórzy temu dokumentami właśnie zarzucają, że pisał go były prezydent, a będzie wykonywał nowy. - To nie jest tak, że Gromek pisał ten budżet w toalecie - mówi były prezydent. Według niego, dokument ten jest bardzo dobry, a finanse miasta zostały przekazane Annie Mieczkowskiej w bardzo dobrym stanie. - Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, aby ktoś dokonał w budżecie poprawek - dodał nasz gość.

Janusz Gromek odniósł się do zarzutów Adama Dzika, prezesa Kombinatu Budowlanego Hydrobud, w temacie molo (przeczytaj). Uważa, że zarzuty są bezpodstawne. Gromek zaprzeczył, aby naciskał na Dzika, aby spieszył się z realizacją inwestycji w związku z wyborami. Wykonawca miał wykonać swoje zadanie dobrze, a lista rzeczy, które wymagają poprawy, jest bardzo długa. - Firma zadeklarowała, że wykona remont na własny koszt, potem się ociągała, a potem zrezygnowała - tłumaczył członek Zarządu. Jedynym wyjściem było wykonanie remontu, ale na koszt spółki. Sprawa trafiła do sądu ze względu na to, że prezes miał przestać odbierać telefony. Janusz Gromek dodaje, że w sądzie można się porozumieć i jeśli tylko Adam Dzik będzie chciał, to na pewno znajdzie nić porozumienia z prezydent Anną Mieczkowską.

Według byłego prezydenta, w Radzie Miasta jest nieformalna koalicja pomiędzy radnymi Prawa i Sprawiedliwości i Jacka Woźniaka. Dowodem na to jest nie tylko obecność Krzysztofa Plewko w prezydium rady, ale także na podkreślanie wobec radnych zwrotu "my". Janusz Gromek zastanawia się, kiedy wszyscy otrzymają legitymacje lokalnego PiS. Kolejny temat dotyczy porozumień związanych z zakończeniem umowy przez miasto z firmą ATF. Jak mówi członek zarządu, miasto źle na tym nie wyszło, nie poniosło żadnej straty, a Zieleń Miejska bez problemu wykonuje swoje obowiązki. Janusz Gromek dementuje również plotki na temat nieprawidłowości w magistracie w zakresie dopisywania na listy wyborcze. Jak mówi, wniósł o kontrolę w tym zakresie i uważa, że potwierdzi ona, że zadanie to zostało wykonane przez pracowników urzedu dobrze i bezstronnie.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama