Overcast Clouds

3°C

Kołobrzeg

29 stycznia 2023    |    Imieniny: Franciszek, Zdzisław, Zenon
29 stycznia 2023    
    Imieniny: Franciszek, Zdzisław, Zenon

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Mieczkowska: To będzie bardzo ciężka jesień dla nas wszystkich

Gościem audycji "Komentarze z Ratuszowej" jest tradycyjnie Anna Mieczkowska, z którą rozmawiamy na trudne i ważny tematy o Kołobrzegu i kołobrzeżanach. Minione tygodnie pokazały, że rosną oczekiwania pracowników miejskich jednostek i spółek. Jak mówi prezydent, jest to zrozumiałe w związku z sytuacją, z jaką mierzą się pracownicy i ich rodziny w związku z inflacją, rosnącymi cenami, ratami kredytów czy kosztami energii. Jak jednak zaznacza Mieczkowska, nie wszystkie postulaty miasto jest w stanie spełnić, bo koszty powyższego poniosą bezpośrednio kołobrzeżanie. - To będzie bardzo ciężka jesień dla nas wszystkich - mówi prezydent, która dodaje, że obecnie spotyka się na szczęście z dużym zrozumieniem ze strony związkowej. Wyjątkiem jest tu jeden ze związków Komunikacji Miejskiej. Jak zauważa jednak nasz gość, impas udało się przełamać i na ulice podczas Sun Festival wyjechały dodatkowe autobusy. To jednak nie koniec problemów. - Sezonu letniego jak na razie nie zaliczamy do najlepszych - mówi prezydent. To pewnie będzie przekładać się na wydatki. - Tak trzeba będzie ten budżet układać, żeby w ogóle zbilansować stronę dochodową ze stroną wydatkową - nie ukrywa Anna Mieczkowska,

Z prezydentem miasta rozmawiamy także o konieczności rewitalizacji centrum miasta. Anna Mieczkowska zauważa, że to dzisiaj miejsce związane z gastronomią, natomiast nic więcej tu ludzi nie przyciąga i nie wiąże. Nie jest jeszcze przesądzone, czy to nowe podejście do centrum nie skończy się jakimś fachowym opracowaniem, które zawierałoby rozwiązania w zakresie przyszłości tej części miasta. - Na pewno, musimy tu przygotować jakąś atrakcję turystyczną, która będzie przyciągać turystów, ale też i mieszkańcom umożliwi powrót do centrum - uważa prezydent.

Więcej w materiale wideo.


Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama