Scattered Clouds

14 sierpnia 2022    |    Imieniny: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz
14 sierpnia 2022
    Imieniny: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz

Mieczkowska: To będzie bardzo ciężka jesień dla nas wszystkich

Gościem audycji "Komentarze z Ratuszowej" jest tradycyjnie Anna Mieczkowska, z którą rozmawiamy na trudne i ważny tematy o Kołobrzegu i kołobrzeżanach. Minione tygodnie pokazały, że rosną oczekiwania pracowników miejskich jednostek i spółek. Jak mówi prezydent, jest to zrozumiałe w związku z sytuacją, z jaką mierzą się pracownicy i ich rodziny w związku z inflacją, rosnącymi cenami, ratami kredytów czy kosztami energii. Jak jednak zaznacza Mieczkowska, nie wszystkie postulaty miasto jest w stanie spełnić, bo koszty powyższego poniosą bezpośrednio kołobrzeżanie. - To będzie bardzo ciężka jesień dla nas wszystkich - mówi prezydent, która dodaje, że obecnie spotyka się na szczęście z dużym zrozumieniem ze strony związkowej. Wyjątkiem jest tu jeden ze związków Komunikacji Miejskiej. Jak zauważa jednak nasz gość, impas udało się przełamać i na ulice podczas Sun Festival wyjechały dodatkowe autobusy. To jednak nie koniec problemów. - Sezonu letniego jak na razie nie zaliczamy do najlepszych - mówi prezydent. To pewnie będzie przekładać się na wydatki. - Tak trzeba będzie ten budżet układać, żeby w ogóle zbilansować stronę dochodową ze stroną wydatkową - nie ukrywa Anna Mieczkowska,

Z prezydentem miasta rozmawiamy także o konieczności rewitalizacji centrum miasta. Anna Mieczkowska zauważa, że to dzisiaj miejsce związane z gastronomią, natomiast nic więcej tu ludzi nie przyciąga i nie wiąże. Nie jest jeszcze przesądzone, czy to nowe podejście do centrum nie skończy się jakimś fachowym opracowaniem, które zawierałoby rozwiązania w zakresie przyszłości tej części miasta. - Na pewno, musimy tu przygotować jakąś atrakcję turystyczną, która będzie przyciągać turystów, ale też i mieszkańcom umożliwi powrót do centrum - uważa prezydent.

Więcej w materiale wideo.