Broken Clouds

12°C

Kołobrzeg

2 października 2022    |    Imieniny: Teresa, Gerard, Bogumił
2 października 2022    
    Imieniny: Teresa, Gerard, Bogumił

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

gromek,kołobrzegTermin wakacji letnich dla uczniów szkół miałby być ruchomy - uważa prezydent Kołobrzegu Janusz Gromek oraz prezydent Sopotu - Jacek Karnowski.


Jak mówi prezydent Kołobrzegu, regulując w ubiegłym roku granice roku szkolnego, który kończy się w ostatni piątek czerwca, Ministerstwo Edukacji Narodowej uderzyło w branżę turystyczną. Okazuje się bowiem, że nie tylko sezon letni zaczyna się przez to później o tydzień, to dodatkowo jest jeszcze jeden tydzień poślizgu i wakacje są dla branży o nawet 10 dni krótsze, niż do tej pory.

Miasta uzdrowiskowe i turystyczne zrzeszone w Związku Miast Polskich na czele z Kołobrzegiem i Sopotem złożyły pomysł, aby wakacje były podobne do ferii zimowych i zaczynały się w połowie czerwca i kończyły w połowie września, w zależności od regionów. Już wiadomo, że MEN odrzuciło ten pomysł.

Z prezydentem rozmawiamy także o pomysłach radnego Młynarczyka, pękającej obwodnicy oraz budżecie obywatelskim.

 

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama