Scattered Clouds

22°C

Kołobrzeg

14 sierpnia 2022    |    Imieniny: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz
14 sierpnia 2022    
    Imieniny: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Widok roku
W roku
Widok miesiąca
W miesiącu
Weekly View
W tygodniu
Daily View
Według dnia
Search
Szukaj
RCK PRO JAZZ
Sobota, 06 sierpnia 2022

Sobota 6.08.2022
godz.11.00 Jazz na ulicach JAKUB OLEJNIK TRIO– BINDAŻ
godz.14.00 Jazz na ulicach JAKUB OLEJNIK TRIO– – MBP ul. Frankowskiego (Bulwar nad Parsętą)
godz. 16.00 Jazz na ulicach SKAJP – Ratusz

godz.19.00 scena plenerowa
MICHAŁ SOŁTAN QUARTET „MALOGRANIE" Muzyka z albumu „MaloGranie"

Michał Sołtan - wokal, gitary
Mateusz Gramburg - fortepian
Łukasz Makowski - kontrabas
Gniewomir Tomczyk - perkusja
Michał Sołtan urodził się w Warszawie w 1985 roku. Artystycznie związany również z Sopotem. Gitarzysta, wokalista, autor tekstów, kompozytor, producent i wydawca. Działa społecznie na rzecz polskiej muzyki w Polskiej Radzie Muzycznej, oraz Polskim Stowarzyszeniu Jazzowym. Koncertował jako lider zespołu Imagination Quartet w Chinach, Niemczech, Danii, Polsce. Uczestnik Must Be The Music 9. Wydał 4 autorskie płyty, w tym ostatnią solową jako Michał Sołtan pt. MaloGranie. Wszystkie historie opowiedziane na płycie to historie prawdziwe, inspirowane malarstwem Magdaleny Maleny Jankowskiej, życiem, twórczością, wspólnymi „MaloGraniami" zarówno w zaciszu domowym, jak i publicznie. Materiał to wynik miłości ogromnej, która zaowocowała tekstami, melodiami i... obrazami.
Michał Sołtan - wokal, gitary
Mateusz Gramburg - fortepian
Łukasz Makowski - kontrabas
Gniewomir Tomczyk - perkusja

LISTY NORWIDA – KASIA PIETRZKO TRIO / MACIEJ KĄDZIELA / ANDRZEJ CHYRA
Kasia Pietrzko Trio
Maciej Kądziela
Andrzej Chyra
„NORWID”

NORWID to projekt, którego koncepcja opiera się na autorskiej, jazzowej interpretacji wybranych utworów czwartego wieszcza, czytanych przez znakomitego aktora, Andrzeja Chyrę. Świat improwizacji występuje w nim w intrygującej relacji z wyborem tekstów Norwida, będących dla muzyków impulsem do stworzenia indywidualnego i niepowtarzalnego komentarza

WYKONAWCY:
Kasia Pietrzko - fortepian, kompozycje, wybór tekstów
Maciej Kądziela - saksofon altowy i sopranowy, kompozycje, wybór tekstów
Andrzej Święs - kontrabas
Piotr Budniak - perkusja
Andrzej Chyra – recytacje

Trio Kasi Pietrzko od kilku lat prężnie prowadzi swoją działalność zarówno koncertową, jak i fonograficzną. Dzięki wyróżniającej się artystycznej aktywności zespół ten stał się niezwykle spójny brzmieniowo, co niewątpliwie wpłynęło na dynamiczny rozwój jego kariery. Liderka trio to laureatka m.in. „Mateusza” – nagrody muzycznej Programu Trzeciego Polskiego Radia w kategorii Debiut Roku za album „Forthright Stories” (2018) oraz nagrody Grand Prix „Jazz Melomani” w kategorii Nadzieja Melomanów (2018). Miesięcznik „Jazz Forum” przyznał jej tytuł Nowej Nadziei 2019 roku, była również nominowana do Nagrody Muzycznej Fryderyk 2018 w kategorii Debiut Roku.

W „Norwidzie” do trio dołączył saksofonista Maciej Kądziela, z którym Kasia Pietrzko po raz pierwszy współpracowała w USA podczas nagrania płyty „Jammin with KC” w Make Believe Studios w Kansas City. Redaktor Programu Drugiego Polskiego Radia Andrzej Zieliński w artykule opisującym występ „Jazz Forum Talents” na festiwalu Jazz nad Odrą napisał: Mnie szczególnie przypadł do gustu zaśpiew saksofonu Maćka Kądzieli, brzmiący miejscami jak lamentująca trąbka Stańki. Być może jest to jeden z powodów współpracy pianistki i saksofonisty – wszakże Kasia Pietrzko koncertowała z Tomaszem Stańko tuż przed jego śmiercią.

Andrzej Chyra to jeden z najbardziej cenionych aktorów filmowych i teatralnych – nieustannie poszukujący nowych form wyrazu oraz nieoczywistych, artystycznych konfrontacji. Współpracował i współpracuje z najważniejszymi reżyserami: m.in. Andrzejem Wajdą, Krzysztofem Krauze, Krzysztofem Zanussim, Feliksem Falkiem, Markiem Koterskim, Jackiem Borcuchem czy Małgorzatą Szumowską. W teatrze występował w spektaklach m.in. Jerzego Grzegorzewskiego, Agnieszki Glińskiej i Grzegorza Jarzyny. W 2001 roku zagrał Dionizosa w Bachantkach Eurypidesa w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego w Teatrze Rozmaitości w Warszawie. Od tej pory stale występuje w teatrze Krzysztofa Warlikowskiego.
Ważną częścią pracy artystycznej Andrzeja Chyry jest reżyseria operowa. Zadebiutował w tej roli w 2013 roku inscenizacją „Graczy” na podstawie libretta Nikołaja Gogola, z muzyką Dymitra Szostakowicza w Operze Bałtyckiej w Gdańsku. Na zamówienie Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Malta podjął się także inscenizacji „Czarodziejskiej góry” z muzyką Pawła Mykietyna do libretta Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk oraz ze scenografią Mirosława Bałki. Jako reżyser współpracuje też z Teatrem Wielkim Operą Narodową - w 2019 roku miała miejsce premiera wyreżyserowanej przez niego „Carmen”, inspirowanej m.in. kinem meksykańskiego arthouse'u, Carlosa Reygadasa.

Kasia Pietrzko – fortepian, kompozycje, wybór tekstów
Maciej Kądziela – saksofon altowy, kompozycje, wybór tekstów
Andrzej Święs – kontrabas
Piotr Budniak – perkusja
Andrzej Chyra – recytacje

Po koncercie Jazz Jam Session - Kurtyna Coffee (RCK) /Solna 1

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama