Ogłoszenia ***  POLSKA RAZEM ZJEDNOCZONA PRAWICA  (Inne)  ***  Zatrudnię elektryka i pomocnika elektryka  (Dam Pracę)  ***  WYNAJMĘ GARAŻ PRZY UL. ZYGMUNTOWSKIEJ 41  (Nieruchomości)  ***

Opłata uzdrowiskowa - zobacz stawki

W gminach uzdrowiskowych, a taką jest gmina Miasto Kołobrzeg, obowiązuje opłata uzdrowiskowa, uchwalana przez Radę Miasta.

Z uiszczania tej opłaty są zwolnione m.in. osoby przebywające w szpitalach, osoby niewidome i ich przewodnicy, podatnicy podatku od nieruchomości z tytułu posiadania domów letniskowych położonych w miejscowości, w której pobiera się opłatę miejscową albo uzdrowiskową i wreszcie zorganizowane grupy dzieci i młodzieży szkolnej.

Opłatę uzdrowiskową wnoszą osoby przebywające w danej miejscowości powyżej 24 godzin w celach zdrowotnych, turystycznych, wypoczynkowych, ale także szkoleniowych.

Od 2014 roku wysokość opłaty uzdrowiskowej w Kołobrzegu za dzień pobytu wynosi:

- 1,70 zł dzieci w wieku 0-6 lat,
- 3,50 zł pozostałe osoby