Clear Sky

6 października 2022    |    Imieniny: Mirella, Marek, Sergiusz
6 października 2022
    Imieniny: Mirella, Marek, Sergiusz

Zmiany w opłatach za taxi: nowa cena początkowa

Kołobrzescy radni przegłosowali uchwałę podnoszącą ceny za przejazd taksówkami. Wnosili o to sami taksówkarze. Nowe taryfy zaczną obowiązywać 14 dni po ogłoszeniu uchwały w Dzienniku Urzędowym.

Obecnie opłata początkowa wynosi 6 zł, a stawka za 1 km na I taryfie 4 zł i 6 zł na II taryfie. Natomiast maksymalna opłata za godzinę postoju to 60 zł. To ceny obowiązujące w Kołobrzegu od wielu lat. Po raz ostatni regulowano je w 2007 r.

Petycja, która wpłynęła do Rady Miasta zawierała informację aby ceny uwolnić jak w innych miastach, odrzucono ją i radni zdecydowali się tylko na podniesienie opłaty początkowej do 10 zł.

Jak dowiedzieliśmy się od pracowników jednej z kołobrzeskich korporacji taksówkarskiej średnia cena za kurs po Kołobrzegu poza sezonem wynosi około 10 zł. 15 zł na liczniku to już rarytas. Inaczej sprawa ma się w sezonie, dochodzą korki, a i trasy są zdecydowanie dłuższe.