Clear Sky

16°C

Kołobrzeg

6 października 2022    |    Imieniny: Mirella, Marek, Sergiusz
6 października 2022    
    Imieniny: Mirella, Marek, Sergiusz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Zmiany w opłatach za taxi: nowa cena początkowa

Kołobrzescy radni przegłosowali uchwałę podnoszącą ceny za przejazd taksówkami. Wnosili o to sami taksówkarze. Nowe taryfy zaczną obowiązywać 14 dni po ogłoszeniu uchwały w Dzienniku Urzędowym.

Obecnie opłata początkowa wynosi 6 zł, a stawka za 1 km na I taryfie 4 zł i 6 zł na II taryfie. Natomiast maksymalna opłata za godzinę postoju to 60 zł. To ceny obowiązujące w Kołobrzegu od wielu lat. Po raz ostatni regulowano je w 2007 r.

Petycja, która wpłynęła do Rady Miasta zawierała informację aby ceny uwolnić jak w innych miastach, odrzucono ją i radni zdecydowali się tylko na podniesienie opłaty początkowej do 10 zł.

Jak dowiedzieliśmy się od pracowników jednej z kołobrzeskich korporacji taksówkarskiej średnia cena za kurs po Kołobrzegu poza sezonem wynosi około 10 zł. 15 zł na liczniku to już rarytas. Inaczej sprawa ma się w sezonie, dochodzą korki, a i trasy są zdecydowanie dłuższe.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama