Kwintet i organy w katedrze

Bałtycki Kwintet Dęty z Gdańska i oliwska organistka - Hanna Dys. Oto kolejni wykonawcy X festiwalu "Muzyka w Katedrze". Tym razem królowały organy.


Flet, obój, klarnet, fagot oraz róg - na tych instrumentach rozpoczęto 3 koncert z cyklicznego programu międzynarodowego festiwalu. Niestety, przygotowane utwory nie pociągnęły specjalnie publiczności. Wybrane kompozycje były dość monotonne i przydługie. Bardziej nadawały się do kameralnego pałacu niż do ogromnego wnętrza gotyckiej katedry.

Dlatego prym podczas czwartkowego koncertu wiodły organy. Młoda organistka, Hanna Dys, znana miłośnikom muzyki organowej z katedry oliwskiej, jak zwykle wybrała ambitną, ale i popularną literaturę organową, która oddała w pełni walory kołobrzeskiego instrumentu. Doceniła ją za to publiczność gromkimi brawami.

 

Komentarze  

0 #1 japonka 2010-07-09 06:38
X lat muzyki i nieco dyskusyjny dobór wykonawców, to nie tylko kwestia pieniędzy ale kierownictwa artystycznego w tym przypadku Pana Kusa wraz z odejściem M.Szczęsnego pewien okres się skończył, chyba już czas by miejsce Pana Kusa zajął ktoś inny.
Cytować
0 #2 Robert Dziemba 2010-07-09 09:47
Zostaw Mikołaja w spokoju. Powinno to się skończyć w ubiegłym roku, a on tylko na prośbę pewnych osób dalej przyjeżdżał i pracował. Jeśli idzie o Kusa, to jest to swoisty ewenement w środowisku, człowiek klucz, którego wielu szanuje, pomimo że wierchuszka PO wywaliła go z zamku w Szczecinie. I kto go zastąpi? Kielar? Niech Kielar załatwi wreszcie jakąś kasę na ten festiwal, bo budżet jubileuszowego nie różni się od pozostałych. I to jest problem, ale nie Kusa, Kielara.
Cytować
0 #3 DK 2010-07-09 10:44
Dzięki Kusowi ten festiwal jeszcze jako tako się trzyma. Kto według Ciebie Japonko, mógłby Eugeniusza Kusa zastąpić? Bynajmniej z naszego regionu nie widzę nikogo, kto by temu podołał.
Cytować
0 #4 dkd 2010-07-09 11:53
budżet jubileuszowego różni sie od ubiegłorocznego jest o 25% większy zadbała o to pilotująca projekt Pani Grażyna Chrzanowska powinieneś to wiedzieć redaktorze i nie pisać bzdur a co do Pana Kusa to ze świecą szukać drugiego takiego fachowca .
Cytować
0 #5 Robert Dziemba 2010-07-09 15:12
Cytuję dkd:
budżet jubileuszowego różni sie od ubiegłorocznego jest o 25% większy powinieneś to wiedzieć redaktorze i nie pisać bzdur


czyli nadal jest o 75% za mały
Cytować

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt (napisz do nas). Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Aby komentować na bieżąco, zaloguj się przez Facebooka poniżej. Pozostałe komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Kod antyspamowy
Odśwież