Ewangelizacja Nadmorska

Przeszli wiele kilometrów polskiego wybrzeża. Głoszą słowo Jezusa na plaży, w parkach, na ulicy. Dają świadectwa w kościołach. Byli nawet na Sunrisie.


Wydaje się, że są niestrudzeni. Codziennie, w słońcu i w deszczu głosili Dobrą Nowinę przechodniom, plażowiczom, młodzieży. To grupa młodych funkcjonująca w ramach "Ewangelizacji Nadmorskiej", która szlakami miejscowości nadmorskich dotarła do Kołobrzegu. W ostatnim tygodniu nie brakowało w naszym mieście młodych ludzi, którzy przyjechali nad morze w związku z festiwalem "Sunrise". Grupą dowodzi ksiądz Radosław Siwiński. Jej członkami są wyłącznie osoby pełnoletnie. Śpiewają, dla każdego mają dobre słowo, głoszą świadectwa w oparciu o własne doświadczenia. Każdego wieczoru uczestniczyli w mszy w bazylice. W niedzielę, głosili ewangelię w wielu kołobrzeskich świątyniach. W tym roku nie ominęli również samego Sunrisu, rozmawiając z młodymi ludźmi w trakcie festiwalu. Jak mówią członkowie grupy, zawsze warto przypomnieć ludzi, że jest ktoś, o nich pamięta i ich kocha. - Jezus czeka, trzeba tylko znaleźć dla niego trochę czasu - mówi ksiądz Radosław.

 

Komentarze  

0 #41 jaga... 2011-07-26 14:31
mogli pouczyć uczestników sunrise,że po sobie się sprząta...
Cytować
0 #42 wypitny człek 2011-07-26 16:08
Przykro mi gdy czytam twoje słowa ale bardziej boli mnie że masz klapki na oczach ale uwierz mi-to Bóg ciebie znajdzie i zmienisz swoje nastawienie do Niego.Pozdrawia m.
Cytować
0 #43 mietek 2011-07-26 16:14
Cytuję Nada:
Cytuję mietek:
Cytuję Nada:
Nie znoszę obnoszenia się ze swoją wiarą. Do kościoła, a nie po ulicach chodzić w niedzielę i zakłócać ludziom spokój!!!!

A masowe imprezy są w porządku,prawda.Zrozum,ci pobożni ludzie nikomu nie przeszkadzają więc zacznij od dzisiaj sobie powtarzać-mnie też nie przeszkadzają, mnie też nie przeszkadzają mnie...zobaczysz-napewno pomoże.

Pobożność to znaczy co? Daruj sobie nie potrzeba mi Boga, by godnie i z zasadami moralnymi żyć. Nie chcę generalizować, ale w większości ludzie wierzący, nie koniecznie katolicy, to ludzie słabi, którzy muszą się czegoś bać i wierzyć w to, że tu i teraz jestem mały ale gdzieś mnie czeka coś lepszego. A wracając do tematu niedziela to dla większości dzień wolny od pracy i wypada to uszanować.

Potrzebujesz Boga tylko jeszcze o tym nie wiesz.Mam jednak dobrą dla Ciebie wiadomość- BÓG znajdzie Ciebie.
Cytować
0 #44 romek 2011-07-26 16:21
Jak czytam te komentarze to robi mi się niedobrze.Ludzi e,co się z wami dzieje.Jeszcze 20 lat wcześniej ludzie nie powatpiewywali tak że Boga nie ma.
Cytować
0 #45 Kara 2011-07-27 11:06
Cytuję romek:
Jak czytam te komentarze to robi mi się niedobrze.Ludzie,co się z wami dzieje.Jeszcze 20 lat wcześniej ludzie nie powatpiewywali tak że Boga nie ma.

Nie wierzyć jest łatwiej, niż wierzyć i zacząć myśleć nad swoim postępowaniem. Jest jedna prawda, która z czasem dotyka prawie każdego - "gdy trwoga, to do Boga".
Cytować
0 #46 Krzyżacy 2011-07-27 12:33
Cytuję Kara:
Cytuję romek:
Jak czytam te komentarze to robi mi się niedobrze.Ludzie,co się z wami dzieje.Jeszcze 20 lat wcześniej ludzie nie powatpiewywali tak że Boga nie ma.

Nie wierzyć jest łatwiej, niż wierzyć i zacząć myśleć nad swoim postępowaniem. Jest jedna prawda, która z czasem dotyka prawie każdego - "gdy trwoga, to do Boga".


Tylko po co wierzyć w Boga?
Cytować
0 #47 Ola 2011-07-27 20:52
Słuchałam ich z zaciekawieniem :) doświadczyłam Boga, ale kiedy mogłam ich słuchać czułam się lekka jak piórko :) fajne takie coś :) nikt nikogo nie zmuszał do niczego, równie dobrze Ci, którzy się tutaj wypowiadają w negatywny sposób, mogliby mieć pretensje do tych, którzy chodzą po plaży i krzyczą "gorąca gotowana kukurydza" czy "zdjęcie z wężem" TAKA PRAWDA :)
Cytować
0 #48 Michał 2011-08-30 23:14
Cytuję Krzyżacy:
Cytuję le lą blą:
[edit]wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,9982584,Plasal_w_stroju_motyla_na_procesji_Bozego_Ciala.html

jeszcze razNależało by podać tych z powyższego artykułu do sądu za obrazę uczuć niereligijnych (tak jak ksiądz to zrobił z tym człowiekiem), ponieważ byli półnadzy, przebraniu a do tego trzymali w dłoniach przyrządy mogące służyć za broń. do tego zakłócili odbywającą się imprezę Sunrise.

Zakłócali imprezę? Czym? Spokojem? Takiego łamotu muzyki techno nie da się zakłócić?
Cytować
0 #49 Michał 2011-08-30 23:23
Jeżeli istnieje coś takiego, jak wolność słowa i każdy może wypowiedzieć to, na co ma ochotę (o ile nikogo nie poniża), to ma prawo chyba wybrzmieć to słowo, które ma do powiedzenia tych kilkadziesiąt młodych osób - czyż nie tak? Debata o naruszaniu wolności uczestników Sunrise'u jest conajmniej zabawna. Czy Wy wiecie, ilu mieszkańców Kołobrzegu ma dosyć głośnej "muzyki" (techno to raczej wytwór muzykopodobny), zostawionego bałaganu na plaży i agresywnych, odurzonych narkotykami ludzi? To zmora Kołobrzegu! Mieszkańcu nie znoszą tego spędu! I kto mi tu powie o naruszaniu granic? No kto?
Cytować

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt (napisz do nas). Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Możliwość logowania się do witryny za pomocą Facebook'a została wyłączona - przepraszamy za utrudnienia.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Kod antyspamowy
Odśwież