Broken Clouds

-2°C

Kołobrzeg

28 marca 2023    |    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
28 marca 2023    
    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Zakończyły się prace przy budowie grobli na wyrwie w wydmie w Ekoparku Wschodnim. Grobla wygląda solidnie, teraz trzeba na niej zbudować przerwany most.


Dziś groble wizytował razem z pracownikami Urzędu Morskiego w Słupsku prezydent Janusz Gromek. Byli także przedstawiciele stowarzyszenia Ekologiczny Kołobrzeg na czele z Krzysztofem Plewko. Prezydent był zadowolony ze zrealizowanej inwestycji, licząc jednocześnie, że Urząd Morski zabezpieczy także wydmę po bokach grobli, zwłaszcza w kierunku zachodnim, gdyż jest ona wąska i również w perspektywie czasu może zostać przerwana. Jak udało nam się ustalić, na ten cel przeznaczono około 9 milionów złotych.

Kolejną inwestycją do wykonania jest odbudowa mostku. Na jego linii stoi teraz grobla, więc mostek musi zostać zbudowany na niej. Jest jeden problem: grobla wznosi się około metr nad ścieżkę. Janusz Gromek zapewniał dzisiaj, że odbudowa ścieżki na grobli nie pogorszy warunków jazdy i zostanie wykonana tak, aby jeździło się komfortowo. Te słowa są ważne, bo jeden z pracowników Urzędu Morskiego zasugerował prezydentowi zbudowanie schodów na groblę ... na ścieżce rowerowej...

 

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama