Light Snow

-1°C

Kołobrzeg

30 listopada 2023    |    Imieniny: Justyna, Andrzej, Konstanty
30 listopada 2023    
    Imieniny: Justyna, Andrzej, Konstanty

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

REDAKCJA MIASTOKOLOBRZEG.PL NIE ODPOWIADA ZA ZMIANY W PLANIE IMPREZ!

Widok roku
W roku
Widok miesiąca
W miesiącu
Weekly View
W tygodniu
Daily View
Według dnia
Search
Szukaj
NOC MUZEÓW W KOŁOBRZEGU
Sobota, 15 maja 2021, 20:00 - 00:00

noc kołobrzeg


Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu, Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Oręża Polskiego, Zarząd Portu Kołobrzeg Sp. z.o.o,  Liga Morska i Rzeczna oddział w Kołobrzegu oraz Latarnia Morska w Kołobrzegu w ramach zbliżającej się Nocy Muzeów, zapraszają  do wzięcia udziału w rajdzie pieszym, wieczorowym pt. " Światło i morze", który odbędzie się 15 maja (sobota).

W ramach wydarzenia będzie można zapoznać się z rolą światła na morzu przez wieki, od ogniska palonego na brzegu, świateł nawigacyjnych aż do współczesnych latarni morskich. Zaprezentowane zostaną sposoby komunikowania się światłem na morzu.

Na trasie rajdu przewidziano również atrakcje, związane z historią naszego miasta: pokaz warzenia soli, opowieści historyczne  w oparciu o sceny z kołobrzeskiego muralu.

Rajd obejmował będzie  pięć stanowisk: wystawa plenerowa Muzeum Oręża Polskiego wraz z muralem historycznym (wejście przez dziedziniec od strony ul. ppor. Emilii Gierczak), źródełko solankowe przy ul. Solnej, proces warzenia soli zaprezentują kołobrzescy zwarycze, Kołobrzeski Skansen Morski ul. Szyprów 1, komunikowanie się za pomocą lampy Aldisa, pokaz świateł jednostki pływającej, informacje o systemach świateł nawigacyjnych, Reduta Morast, ogniska jako punkty orientacyjne w średniowieczu, historia piratów bałtyckich, Latarnia Morska, wejście na górę, wypatrzenie boi KOŁ-1, latarnie morskie polskiego wybrzeża.

Stanowiska podczas rajdu będą czynne w godz. 20.00-1.00 (ostatnie wejście godz. 0.30). Ze względu na panującą pandemię, zostaną wprowadzone ograniczenia w ilości osób, które jednocześnie przebywać będą na danym stanowisku. Rajd odbędzie się z uwzględnieniem reżimu sanitarnego.

Udział w rajdzie jest bezpłatny. Poszczególne stanowiska można odwiedzać w dowolnej kolejności.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama