Broken Clouds

2°C

Kołobrzeg

2 grudnia 2022    |    Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana
2 grudnia 2022    
    Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

REDAKCJA MIASTOKOLOBRZEG.PL NIE ODPOWIADA ZA ZMIANY W PLANIE IMPREZ!

Widok roku
W roku
Widok miesiąca
W miesiącu
Weekly View
W tygodniu
Daily View
Według dnia
Search
Szukaj
DUSKUSYJNY KLUB HISTORYCZNY
Środa, 13 maja 2020, 18:00

klub kołobrzeg


Już w środę 13 maja o godz. 18.00 odbędzie się pierwsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Historycznego im. Maciej von Krockowa. Jest to wspólna inicjatywa Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu oraz Fundacji Historia Kołobrzegu, o charakterze rozwojowym, a będąca odpowiedzią na brak możliwości spotkań w czasie epidemii. "Kryptonim 2345" został wprowadzony dla obiektów 3001, 3002 i 3003 w 1970 roku, po przejęciu magazynów amunicji atomowej w Polsce przez wojska radzieckie i funkcjonował w obrocie do 1990 roku. Podczas spotkania, w którym weźmie udział Paweł Urbaniak, opiekujący się Muzeum Zimnej Wojny w Podborsku, a także pasjonat i ekspert w tej dziedzinie - Mieczysław Żuk, odbędzie się dyskusja właśnie na temat nowego podejścia władz PRL do ochrony kontrwywiadowczej dla tego przedsięwzięcia, ale nie tylko, bo będzie także o nowych odkryciach w podborskim lesie. Natomiast Tomasz Łowkiewicz i Robert Dziemba opowiedzą o schronie typu granit, jego konstrukcji i przeznaczeniu, w opozycji do powszechne opinii, że na terenie Polski w tej konstrukcji przechowywano rakiety bądź wyrzutnie SS-20.

Całość spotkania na żywo będzie można oglądać na Facebooku Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu, oraz na stronie historiakolobrzegu.pl. Zapraszamy!

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama