19 marca 2024    |    Imieniny: Józef, Bogdan, Marek
    Imieniny: Józef, Bogdan, Marek

REDAKCJA MIASTOKOLOBRZEG.PL NIE ODPOWIADA ZA ZMIANY W PLANIE IMPREZ!

Widok roku
W roku
Widok miesiąca
W miesiącu
Weekly View
W tygodniu
Daily View
Według dnia
NOWOROCZNY KONCERT WIEDEŃSKI
Sobota, 04 stycznia 2020, 17:00

Noworoczny Koncert Wiedeński pt. "Chwilo, pełna uniesień - trwaj". Termin: 4.01.2020 r. (sobota), godz. 17:00 i 19:30. Lokalizacja: sala widowiskowa RCK, ul. Solna 1. Bilety w cenie 100 zł, do nabycia w kasie RCK oraz na kupbilecik.pl.

Mamy zaszczyt zaprosić, na przepiękny NOWOROCZNY KONCERT WIEDEŃSKI, na WESOŁO! Magiczny wieczór w świecie operetki, musicalu, światowych hitów i muzyki filmowej, wieczór, pełen miłosnych uniesień, wzruszeń, tęsknot, radości i zabawy.

Usłyszą Państwo nadzwyczajne piękno: czardaszy, walców, pieśni i miłosnych duetów, kompozytorów wszechczasów, tj. Johana Straussa, Franca Lechara, Irmina Kalmana , przeboje musicali Loyda Webera, Carl Loewe, Leonard Bernsteina, Nino Rota i wielu innych fantastycznych kompozytorów.

Wysłuchają Państwo "KONCERT BISÓW" wśród których znajdą się takie utwory jak: "Granada", "O sole mio", "Libiamo, libiamo", "Przetańczyć całą noc", " Usta milczą dusza śpiewa", "Brunetki, blondynki", " Wielka sława, to żart", "Czardasz, czardasz", "Maria" z "West Seid Story" i wiele innych, jak "Can Can", czy "Nad Pięknym modrym Dunajem".

Koncert swoim charakterem nawiązuje do tradycji WIELKICH NOWORCZNO-KARNAWAŁOWYCH KONCERTÓW, nie tylko Wiednia i Londynu, ale i wszystkich stolic Europy. Cieszymy się, że miasto Kołobrzeg, dzięki swej kulturalnej działalności , również zalicza się do grona wspaniałych i liczących się miejsc. Muzycznie przedstawią program, światowego formatu wokaliści i instrumentaliści wirtuozi, występujący w największych polskich i zagranicznych filharmoniach, oraz salach koncertowych, tj. Nowojorski Lincoln Center, czy Filharmonia Berlińska.

NOWOROCZNY KONCERT WIEDEŃSKI, porywa publiczność, humorem, pięknem i potęgą różnorodnych głosów, niesamowitą wirtuozerią instrumentalistów i energią na scenie. Każdy koncert jest niezapomnianym świętem dla naszej publiczności. Zapraszamy wszystkich melomanów i miłośników światowej wokalistyki i instrumentalistyki w klimatyczną podróż w dobrym muzycznym stylu, pełną wspaniałej muzyki, klasy i dobrego humoru. Koncert ten, to przyjemność, której nie można przegapić, ani sobie odmówić. Zapraszamy serdecznie!

WYKONAWCY:

ANNA OGIŃSKA - sopranistka, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach, obecnie jest doktorantką w macierzystej uczelni. Laureatka nagród i wyróżnień na konkursach wokalnych: Międzynarodowym Konkursie Sztuki Wokalnej im. Ady Sari (2013) i Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Jana Kiepury (2015). W swoim repertuarze posiada role w operach i operetkach; wystąpiła jako Zerlina w Don Giovannim, Serpina w La serva padrona i Livietta w Livietta e Tracolla Pergolesiego. Współpracowała m. in. z chórem Camerata Silesia, oraz orkiestrami Filharmonii Pomorskiej pod batutą Marka Mosia i Alexandra Liebreicha. Jest solistką Narodowej Opery w Warszawie.

OSKAR JASIŃSKI - niezwykle charyzmatyczny i pełen humoru polski tenor. Absolwent Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Katowicach. Laureat międzynarodowych konkursów wokalnych. Na co dzień, solista Śląskiej Operetki Kameralnej. Aktywnie współpracujący z wieloma polskimi orkiestrami i filharmoniami, a także operą śląską i krakowską. Bierze udział w wielu produkcjach i projektach muzycznych w całej Polsce, a także z wielką klasą i humorem prowadzi koncerty operetkowe, operowe, musikalowe i inne.

SERHII LEDENOV - tenor liryczny oraz SERHII ANDROSHCHUK - tenor dramatyczny. Obaj Panowie, to soliści Narodowej Opery Kijowskiej, gościnnie występujący na europejskich scenach teatrów operowych, kreując główne role tenorowe.

ARTUR BANASZKIEWICZ
- skrzypek, wirtuoz, kompozytor i aranżer, artysta, który oprócz klasycznego repertuaru skrzypcowego, często prezentuje publiczności własne, wirtuozowskie fantazje i parafrazy znanych utworów z różnych obszarów muzyki, m. In.: "Viva Strauss!", "La Fiesta Mexicana", "Skrzypek na dachu", "Hava Nagilah", "Oczy czarne", " Kalinka". Autorski koncert pt. "Wieczór w krainie czardasza", inspirowany folklorem cygańskim i żydowskim, otworzył mu drzwi wielu prestiżowych sal koncertowych świata, m. In. Lincoln Center w Nowym Jorku, Berlińskiej Filharmonii, czy Lipskiego Gewandhaus.

MAES - ENSEMBLE - zespół kameralistów, pod dyrekcją pianistki Pani Marzenny Mikuły Drabek, prezentujący indywidualny styl aranżacji, oraz rzadko spotykane zestawienie instrumentalistów sprawia, że utwory wykonane przez MAES -ENSEMBLE charakteryzuje niepowtarzalne, ciepłe i głębokie brzmienie, dające wrażenie gry większego zespołu muzycznego.