menu

REDAKCJA MIASTOKOLOBRZEG.PL NIE ODPOWIADA ZA ZMIANY W PLANIE IMPREZ!

Poprzedni miesiąc Poprzedni dzień Następny dzień Następny miesiąc
W roku W miesiącu W tygodniu Według dnia Szukaj Przejdź do miesiąca
KONCERT CHOPINA
Piątek, 23 sierpnia 2019, 19:00

koncert kołobrzeg

23 sierpnia w piątek o godzinie 19, w RCK-a w Kołobrzegu, muzycy Kołobrzeskiej Orkiestry Kameralnej (KOK) wykonają koncert z cyklu „Muzyka Polska nad Bałtykiem. W części głównej koncertu usłyszymy kultowe dzieło Fryderyka Chopina - I Koncert Fortepianowy, w wykonaniu szczególnie ciekawego muzyka młodego pokolenia - Miłosza Sroczyńskiego.

Miłosz Sroczyński urodził się w Poznaniu i rozpoczął naukę gry na fortepianie w wieku 5 lat. W 2018 roku ukończył studia magisterskie w Haute École de Musique w Genewie, gdzie studiował pod kierunkiem Cédrica Pescii. Obecnie studiuje w Zürcher Hochschule der Künste w Zurychu w klasie fortepianu Konstantina Scherbakova. Studiował także w Hochschule für Musik, Theater und Medien w Hanowerze w klasie fortepianu Ewa Kupiec i Teppo Koivisto oraz Akademii Muzycznej im. Paderewskiego w Poznaniu.  

Jest laureatem konkursów pianistycznych w Rzymie (3. nagroda, 2014), Alessandria („Premio Primo Assoluto”, 2015) i Nicei (2. nagroda, 2015), ćwierćfinał Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego Honens w 2018 r. I finalista fortepianu Clamo Konkurs w Murcji 2019. Laureat kilku stypendiów szwajcarskich, polskich i izraelskich.

Miłosz występował z recitalami muzyki solowej i kameralnej w Polsce i Europie - w Niemczech, Szwajcarii, Szwecji, Holandii, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Francji. Jego występy były transmitowane na żywo w Polskim Radiu. Tylko w tym roku zaplanował kilka występów Wariacji Goldbergowskich Bacha w głównych europejskich miastach (Göteborg, Hamburg, Berlin, Londyn, Warszawa). 23 bm Miłosz Sroczyński wystąpi z Kołobrzeską Orkiestrą Kameralną.  

Koncert Chopina poprzedzi porywające dynamiką dzieło Wojciecha Kilara „Orawa” i nieczęsto wykonywany, a szczególnie patriotyczny i wzruszający poemat Feliksa Nowowiejskiego "Pożegnanie Ellenai" do słów Juliusza Słowackiego. Utwór został napisany na klarnet, orkiestrę smyczkową i recytatora, w tej roli wystąpi Jacek Daszkiewicz.

Zapowiada się wyjątkowy wieczór w nowej kompilacji 16 muzyków, pod batutą kołobrzeżanki Antoniny Poli Banaś. To już trzeci występ KOK w tym sezonie. Ruszyła sprzedaż biletów w cenie 30 złotych. Organizatorzy zachęcają do wcześniejszego zakupu, gdyż ilość miejsc jest ograniczona, wielkością sali widowiskowej RCK-a, a doświadczenia poprzednich koncertów wskazują, że nie warto czekać z zakupem biletów do ostatniej chwili.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.