Overcast Clouds

5°C

Kołobrzeg

27 listopada 2022    |    Imieniny: Ksenia, Walerian, Franciszek
27 listopada 2022    
    Imieniny: Ksenia, Walerian, Franciszek

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

REDAKCJA MIASTOKOLOBRZEG.PL NIE ODPOWIADA ZA ZMIANY W PLANIE IMPREZ!

Widok roku
W roku
Widok miesiąca
W miesiącu
Weekly View
W tygodniu
Daily View
Według dnia
Search
Szukaj
"CZTERY PORY ROKU" A. VIVALDIEGO
Niedziela, 19 maja 2019, 20:00

koncert kołobrzeg


Kołobrzeska Orkiestra Kameralna zaprasza do Regionalnego centrum Kultury na wyjątkowy koncert. Wykonane zostanie dzieło, które ma miano przeboju muzyki klasycznej „Cztery Pory Roku" Antonio Vivaldiego. W roli solisty wystąpi Adam Vogelsinger.

Le Quattro Stagioni – cykl czterech koncertów skrzypcowych, jedno z najbardziej rozpoznawalnych dzieł włoskiego kompozytora epoki baroku – Antonio Vivaldiego.

Każdy z koncertów posiada formę trzyczęściową. Warto zwrócić uwagę na wielopoziomową funkcję pojęcia wirtuozerii. Gamy, pasaże, tryle nie są jedynie popisem solisty, ale mają za zadanie przenieść słuchaczy w świat dźwiękowych obrazów. Bez problemu usłyszą Państwo odgłosy burzy, czy też ptasie trele realizowane w partii skrzypiec.

Adam Vogelsinger
(ur. 24 sierpnia 1974 r. w Koszalinie) – skrzypek, altowiolista i aranżer. Zaczął uczyć się grać na skrzypcach w wieku 7 lat pod kierunkiem Małgorzaty Kobierskiej w Koszalinie. w 1993 roku ukończył Szkołę Talentów w Poznaniu w klasie Prof. Jadwigi Kaliszewskiej, gdzie stał się abiturientem. W latach 1993 - 97 studiował skrzypce na Akademii Muzycznej w Poznaniu pod kierunkiem prof. Bartosza Bryły. Po ukończeniu studiów wyjechał do Austrii by studiować altówkę w Grazu (pod kierunkiem prof. Matthiasa Maurera) i Wiedniu (pod kierunkiem prof. Ilse Wincor do 2006 roku). W 2005 roku podejmuje pracę w Filharmonii Koszalińskiej w charakterze muzyka I skrzypiec, gdzie pracuje do chwili obecnej. Jest laureatem rozlicznych konkursów muzycznych (m. in. II miejsce w Makroregionalnym Konkursie Skrzypcowym w Poznaniu 1993 roku ). Występował na wszystkich kontynentach, z orkiestrą Wiener Kammerorchester (z którą współpracuje od 2004 roku) zwiedził cały świat m. in. Argentynę, Brazylię, i Daleki Wschód. Jest też cenionym aranżerem, w 2012 razem z kompozytorem i pianistą Maciejem Osadą - Sobczyńskim stworzył aranżacje dla grupy VOX, która wystąpiła z orkiestrą Filharmonii Koszalińskiej.


Antonina Pola Banaś
Kołobrzeżanka, absolwentka dyrygentury symfoniczno-operowej w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Posiada także dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia kierunku instrumentalnego w specjalności gry na skrzypcach w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. W latach 2016 – 2018 była związana z Operą na Zamku w Szczecinie jako asystent dyrygenta. W tym czasie brała udział w przygotowaniu premier, między innymi Cosi fan tutte Wolfganga Amadeusza Mozarta w reżyserii Jacka Papisa, Crazy for You Georga i Iry Gershwinów w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego. Współpracowała także z Warszawską Operą Kameralną jako asystent maestro Jose Marii Florencio. W październiku 2018 roku brała udział w przygotowaniach do światowej prapremiery opery Guru, jako asystent dyrygenta – kompozytora Laurenta Petitgirarda. Jeszcze jako studentka brała udział w Tournee orkiestry Akademii Muzycznej w Gdańsku po Chińskiej Republice Ludowej, jako asystent dyrygenta - prof. Zygmunta Rycherta oraz jako skrzypaczka (prowadząca drugich skrzypiec) dyrygowała na kilkunastu koncertach m. in w Dezhou, Zhuji, Jinhua, Ningbo, Tongling,

Huangshan, Wenling, Luqiao, Hangzhou, Huangshi). W czasie studiów miała szansę doskonalić swój warszatat w klasie profesora Jerzego Salwarowskiego, profesora Zygmunta Rycherta, profesora Kaia Bumanna. Rozwijała swoją pasję biorąc udział w kursach dyrygenckich prowadzonych przez Vladimira Kiradijeva, Jacka Kaspszyka, Jose Marię Florencio. Współpracowała z Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, Polską Orkiestrą Kameralną Sopot, Capellą Bydgostiensis, Orkiestrą Filharmonii Pomorskiej, Orkiestrą Symfoniczną Akademii Muzycznej w Gdańsku, Gdyńską Orkiestrą Symfoniczną, Orkiestrą Filharmonii Szczecińskiej, Orkiestrą Opery na Zamku w Szczecinie

Adam Vogelsinger skrzypce

Kołobrzeska Orkiestra Kameralna

Antonina Pola Banaś dyrygent

19 maja 2019
Godzina 20.00
cena biletu – 30 złotych
Regionalne Centrum Kultury im. Z. Herberta w Kołobrzegu

Fot. Agnieszka Orsa/Prestiż Magazyn Koszaliński

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama