Broken Clouds

2°C

Kołobrzeg

2 grudnia 2022    |    Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana
2 grudnia 2022    
    Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

REDAKCJA MIASTOKOLOBRZEG.PL NIE ODPOWIADA ZA ZMIANY W PLANIE IMPREZ!

Widok roku
W roku
Widok miesiąca
W miesiącu
Weekly View
W tygodniu
Daily View
Według dnia
Search
Szukaj
KONCERT KLASYCZNY KOŁOBRZEG
Sobota, 13 stycznia 2018, 18:00

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta, zaprasza na koncert z cyklu Klasyczny Kołobrzeg w wykonaniu Baltic Neopolis Quartet. W repertuarze koncertu znajdzie się coraz popularniejsze w Polsce tango, które nieodmiennie kojarzy się z gorącym rytmem, Astorem Piazzollą i Argentyną.

W celu zwielokrotnienia magnetyzmu tanga, do udziału w koncercie szczeciński Baltic Neopolis Quartet zaprosił bandeonistę z Argentyny okrzykniętego następcą Astora Piazzolli, króla tanga – Marcelo Nisinmana. Bilety na koncert w cenie: 40 zł (normalne), 30 zł (ulgowe) do nabycia w kasie RCK, ul. Solna 1. Istnieje także możliwość zakupu biletów grupowych (grupa powinna liczyć min. 10 osób) w cenie 25 zł za szt. Zapraszamy!

13.01.2018, g. 18.00, sala widowiskowa RCK
KLASYCZNY KOŁOBRZEG
ROZWIJAMY REGION W DOBRYM TONIE Z ENERGIĄ
Koncert Baltic Neopolis Quartet i Marcelo Nisinman (Argentyna) - bandoneon

Urodzony w Buenos Aires w 1970 roku Marcelo Nisinman to bandeonista, kompozytor i aranżer, a przy tym uznany na świecie solista, grający ze znanymi orkiestrami oraz biorący udział w międzynarodowych festiwalach. Jako kompozytor, podobnie jak Piazzolla czerpie ze źródeł muzyki argentyńskiej, podobnie jak Piazzolla postanowił zostać kompozytorem operowym; ale nie jest tylko wierną kopią wielkiego rodaka, który rozsławił imię Argentyny na całym świecie. Spektrum komponowanych przez niego utworów jest bardzo szerokie, tworzył m.in. dla orkiestry symfonicznej czy kwartetu smyczkowego. Aktualnie wraz z Baltic Neopolis Orchestrą, szczecińską orkiestrą kameralną, laureatem Fryderyka, pracuje nad płytą z utworami swego najsłynniejszego krajana, ale również własnymi kompozycjami. Na krążku znajdą się m.in. popularne Cztery pory roku czy Oblivion Piazzolli, ale i Hombre Tango na bandoneon i orkiestrę smyczkową czy 4 am Tango skomponowane właśnie przez Nisinmana.

Baltic Neopolis Quartet powstał w 2008 roku z inicjatywy muzyków-solistów szczecińskiej Baltic Neopolis Orchestra – absolwentów wyższych uczelni muzycznych w Londynie, Wrocławiu i Szczecinie. Pasją muzyków jest przede wszystkim klasyczny repertuar XX i XXI wieku, aczkolwiek ich indywidualizm pozwala zespołowi tworzyć i angażować się w niekonwencjonalne projekty artystyczne. Kwartet nie stroni od eksperymentów w przestrzeniach muzealnych, studiach radiowych, kościołach, budynkach przemysłowych i plenerach. Repertuar, który wykonuje Baltic Neopolis Quartet, cechuje odwaga, świeżość i pomysłowość w aranżowaniu wykonań najbardziej uznanych kompozytorów muzyki klasycznej i wykonawców muzyki rozrywkowej. Zespół wystąpił między innymi na: 42. Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Współczesnej Poznańska Wiosna Muzyczna (2013), Obchodach Roku Lutosławskiego w Pradze (2013), I Gorzowskim Festiwalu Muzyki Współczesnej im. Wojciecha Kilara (2013), Gaia International Music Festival w Portugalii, XIX Festival Internacional Musica i Festa Massanassa., Muzycy są regularnie zapraszani do współpracy studyjnej zarówno przy projektach teatralnych jak i rozrywkowych. Zrealizowali między innymi partie smyczkowe na płytach Joli Szczepaniak Baba Gada oraz Katarzyny Nosowskiej 8. Zespołowi dedykowane zostały dwa kwartety Piotra Klimka oraz II Kwartet smyczkowy Orestes Michała Dobrzyńskiego. Kwartet ma na swoim koncie dwa wydawnictwa płytowe: Kompozycje szczecińskie oraz Il Tramonto z sopranistką Joanną Tylkowską-Drożdż.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama