menu

REDAKCJA MIASTOKOLOBRZEG.PL NIE ODPOWIADA ZA ZMIANY W PLANIE IMPREZ!

Poprzedni miesiąc Poprzedni dzień Następny dzień Następny miesiąc
W roku W miesiącu W tygodniu Według dnia Szukaj Przejdź do miesiąca
KONCERT WIEDEŃSKI
Wtorek, 02 stycznia 2018, 18:00

Zapraszamy Państwa w podróż z roztańczonego Wiednia do romantycznego Budapesztu, magicznego świata operetki i krainy czardasza, gdzie rozbrzmiewać będą zarówno radosne walce, polki Johanna Straussa oraz innych wiedeńskich kompozytorów jak i pełne wigoru tańce węgierskie.

Znamienite kompozycje w wykonaniu Międzynarodowej Orkiestry Salonowej Vienna oraz solistów światowej sceny, przeniosą słuchaczy do ojczyzny walca i czardasza prezentując niezwykły kunszt wokalistów obdarzonych wspaniałymi głosami, którzy na codzień są solistami scen operowych i operetkowych oraz wirtuozów instrumentalistów jak i najznakomitszych kameralistów koncertujących w Polsce i całej Europie wykreują dla Państwa najwspanialsze arie i duety miłosne. Uniwersalizm narracji języka muzycznego tego programu i jego niebywała ekspresja są pomostem między wykonawcami i publicznością, co buduje emocjonalne więzi pozytywnej energii.

Zabrzmią największe przeboje króla walca - Johanna Straussa, nie zabraknie także popisowych arii z najsłynniejszych operetek "Zemsta Nietoperza", "Wesoła Wdówka","Księżniczka Czardasza" oraz "Kraina Uśmiechu". Publiczność usłyszy m.in.: Walc "Nad Pięknym Modrym Dunajem", Arię Barinkaya "Wielka sława to żart", Duet wszech czasów "Usta milczą dusza śpiewa" polkę "Tritsch- Tratsch" czy też marsz Radeckiego. Koncert swoim charakterem nawiązuje do wiedeńskiej tradycji wielkich gali noworocznych koncertów, odbywających się w Wiedniu. Zapraszamy na ten niezwykły i niezapomiany wieczór “ Pod Gwiazdami Wiednia i Budapesztu” i zachęcamy do doświadczenia wielu doznań w iście książęcym stylu.

Obsada:

Jolanta Kremer - sopran
Olena Liubavina - sopran
Marcin Kotarba - tenor
Maryjan Lomaha - skrzypce solo / wirtuoz skrzypiec
Międzynarodowa Orkiestra Salonowa Vienna (kwintet smyczkowy, cymbały, fortepian)

Gala Noworoczna - Koncert Wiedeński "Pod gwiazdami Wiednia i Budapesztu"
Orkiestra Salonowa Vienna
Miejsce: Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta, ul. Solna 1
Data: 02.01.2018 r.godz. 18:00
Bilety: 65 zł do nabycia w kasie RCK

Miejsce REGIONALNE CENTRUM KULTURY