Pałowanie jak w stanie wojennym (foto, video)

stan,wojenny,rekonstrukcja,trzebiatówW Trzebiatowie odbyła się rekonstrukcja wprowadzenia stanu wojennego 13 grudnia 1981 roku. Udział wzięła w niej także grupa rekonstrukcyjna z Kołobrzegu.

Klub Wojskowy 7 Brygady Obrony Wybrzeża, Grupa Rekonstrukcji Historycznej 14 pp 1 Armii WP "Nałęcz" z Trzebiatowa, Kołobrzeska Brygada Kolekcjonerska Aktywni Kołobrzeżanie (KBK-AK), Urząd Miasta Trzebiatów oraz NSZZ "Solidarność" Pracowników Oświaty i Wychowania w Trzebiatowie zorganizowali po raz kolejny rekonstrukcję 13 grudnia 1981 roku. Było przeszukanie pojazdu wiozącego bibułę, pałowanie i aresztowanie mieszkańców wykrzykujących hasła przeciwko władzy ludowej oraz rozbijanie nielegalnej manifestacji.