menu

Pałowanie jak w stanie wojennym (foto, video)

stan,wojenny,rekonstrukcja,trzebiatówW Trzebiatowie odbyła się rekonstrukcja wprowadzenia stanu wojennego 13 grudnia 1981 roku. Udział wzięła w niej także grupa rekonstrukcyjna z Kołobrzegu.


Klub Wojskowy 7 Brygady Obrony Wybrzeża, Grupa Rekonstrukcji Historycznej 14 pp 1 Armii WP "Nałęcz" z Trzebiatowa, Kołobrzeska Brygada Kolekcjonerska Aktywni Kołobrzeżanie (KBK-AK), Urząd Miasta Trzebiatów oraz NSZZ "Solidarność" Pracowników Oświaty i Wychowania w Trzebiatowie zorganizowali po raz kolejny rekonstrukcję 13 grudnia 1981 roku. Było przeszukanie pojazdu wiozącego bibułę, pałowanie i aresztowanie mieszkańców wykrzykujących hasła przeciwko władzy ludowej oraz rozbijanie nielegalnej manifestacji.Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt (napisz do nas). Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.