28 marca 2024    |    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

informacje kołobrzeg, mini mal, protest, marketW 2000 roku w Kołobrzegu na kanwie budowy marketu Mini Mal trwały protesty społeczne. Dziś budowa marketu pogania kolejną budowę - często obok siebie.

Piąta "Biedronka" powstała w Kołobrzegu w październiku ubiegłego roku (Miastokolobrzeg.biz: przeczytaj). W drodze de facto jest już szósta, podobno ma powstać na Radzikowie. Na tym osiedlu zbudowano już "Netto", ale w drodze jest "Polo Market" (Miastokolobrzeg.biz: przeczytaj). Zresztą, to niejedyny market budowany w zachodniej części miasta, gdyż przy ul. Jedności Narodowej powstaje trzecie "Netto" w Kołobrzegu (Miastokolobrzeg.biz: przeczytaj).

W Budzistowie buduje się Castorama. Obiekt ma powstać jeszcze w tym roku, a pracę znajdzie tam 130 osób. Zresztą, obok Castoramy ma powstać galeria handlowa. Jeśli nie będzie to zwykły blaszak, to może być to nowy wymiar handlu w naszym mieście, choć może bardziej w powiecie, bo to gmina Kołobrzeg.

Z badań jednoznacznie wynika, że kołobrzeżanie chcą sklepów wielkopowierzchniowych, których ich zdaniem nad Parsętą brakuje (Miastokolobrzeg.biz: przeczytaj). Teraz być może nastąpi przesycenie, choć na pewno odbije się to na handlu detalicznym, zwłaszcza małych, osiedlowych sklepach... A to właśnie w ich obronie w 2000 roku stawali kołobrzescy przedsiębiorcy, którzy sprzeciwiali się budowie przy ul. Koszalińskiej "Mini Mala". Doszło nawet do wielkiej demonstracji i przepychanek z policją (więcej na ten temat napiszemy w najbliższym wydaniu gazety "Miasto Kołobrzeg"). A jak z tym jest dzisiaj? Dziś mało kto protestuje. Ludzie chcą tanich zakupów, a te możliwe są tylko w dużych sieciach, które dają miejsca pracy, ale nie zostawiają u nas swojego zysku. I choć dziwne, w niektórych miejscach już po raz wtóry zmienia się nazwa sklepu... Dziwne?

informacje kołobrzeg, mini mal, protest, market