menu
Ogłoszenia ***  Znaleziona karta płatnicza   (Inne)  ***  !! Turkiye Kebab Dźwirzyno Zatrudni !!  (Dam Pracę)  ***  Sprzedawcę do sklepu z odzieżą  (Dam Pracę)  *** 

Odszedł kolejny żołnierz walk o Kołobrzeg

informacje kołobrzeg, szulczyński, pułkownikNa wieczną służbę wezwany został kolejny uczestnik krwawych walk o Kołobrzeg w marcu 1945 roku. Na Powązkach pochowany został płk Stanisław Szulczyński.


Pułkownik Stanisław Szulczyński miał 97 lat. Kawaler Orderu Wojennego Virtuti Militari. Więzień gułagów Opalicha i Piereborg. Uczestnik bitwy pod Lenino, o Wał Pomorski, Kołobrzeg, Berlin. Żołnierz i badacz historii 1 Armii Wojska Polskiego. Autor wielu monografii, twórca czasopism wojskowych. Wykładowca Akademii Sztabu Generalnego. Pracownik naukowy Instytutu Historycznego Uniwersytetu w Lund. Działacz WKS Legia i PZPN. Spoczął na cmentarzu Wojskowym Powązki. Cześć jego pamięci!

informacje kołobrzeg, szulczyński, pułkownik

informacje kołobrzeg, szulczyński, pułkownik
Fot. dzięki uprzejmości Alberta Stankowskiego z Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt (napisz do nas). Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.