menu
Ogłoszenia ***  Znaleziona karta płatnicza   (Inne)  ***  !! Turkiye Kebab Dźwirzyno Zatrudni !!  (Dam Pracę)  ***  Sprzedawcę do sklepu z odzieżą  (Dam Pracę)  *** 

Arcyciekawa wycieczka po bazylice

Towarzystwo Przyjaciół Muzeum zorganizowało wyprawę do najciekawszego kołobrzeskiego zabytku - Bazyliki Mariackiej. Dotarli aż na dzwonnicę.


Propozycja wycieczki padła na ostatnim zebraniu. Projekt udało się zrealizować dzięki przychylności proboszcza Parafii Mariackiej - księdza Jerzego Chęcińskiego. Członkowie Towarzystwa zwiedzili kryptę, organy, najważniejsze zabytki - także te w prezbiterium, a następnie udali się na wieżę i dzwonnicę. Arcyciekawe anegdoty i fakty historyczne przytaczał doktor Hieronim Kroczyński - prezes stowarzyszenia, były dyrektor muzeum, które znajdował się w wieży bazyliki. Członkowie organizacji poznali różne ciekawostki z historii bazyliki, zobaczyli fundamenty kościoła św. Mikołaja, mizerykordie w stallach kapituły, otwierającą się predellę w tryptyku "Pokłon Trzech Króli", a przede wszystkim układ pomieszczeń wieży i widoki z bocznych hełmów wieżowych.

 

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt (napisz do nas). Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.